Zajęcia z agentami CBA

Studenci kierunku Informatyka Akademii WSB oraz uczniowie klasy mundurowej zaprzyjaźnionej szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Cieszynie uczestniczyli w zajęciach na temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni przygotowanych przez przedstawicieli Biura Teleinformatyki Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Spotkanie odbyło się 19 stycznia 2022 r. w budynku Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie. Podczas zajęć agenci opowiedzieli uczestnikom o zagrożeniach w Internecie, rodzajach ataków i zasadach bezpieczeństwa, a także przybliżyli specyfikę podejmowanych zadań oraz charakter służby.

Centralne Biuro Antykorupcyjne rekrutuje

CBA prowadzi obecnie intensywną rekrutację. Biuro poszukuje najlepszych absolwentów i studentów wszystkich kierunków studiów. Osoby zainteresowane aplikowaniem mogą przesłać swoje CV na adres it@cba.gov.pl lub wypełnić formularz na stronie https://www.cba.gov.pl/pl/rekrutacja. Służba w CBA jest wymagająca, ale daje równocześnie dużą dumę i satysfakcję. Kandydatów najczęściej przyciąga wyjątkowy charakter zadań, stabilizacja zawodowa i atrakcyjne zarobki. Więcej o CBA dowiecie się ze strony https://www.cba.gov.pl.

Poznaj CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne to najmłodsza polska służba specjalna, powołana do zwalczania korupcji w życiu publicznym i gospodarczym, w szczególności w instytucjach państwowych i samorządowych, a także do zwalczania działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa.

Szef CBA jest centralnym organem administracji rządowej, nadzorowanym przez Prezesa Rady Ministrów. W skład CBA wchodzą 23 jednostki organizacyjne. Biuro zatrudnia ponad 1300 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, którzy są wysokiej klasy profesjonalistami w dziedzinach związanych z realizacją zadań służby. Są to specjaliści z zakresu pracy operacyjnej, czynności dochodzeniowo-śledczych, analiz, czynności kontrolnych, bezpośrednich działań ochronnych, bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych, ochrony informacji niejawnych i danych osobowych, obsługi prawnej, logistyki i finansów, audytu i bezpieczeństwa wewnętrznego, współpracy międzynarodowej oraz zabezpieczenia i szkolenia kadr.