Zakład Karny w Raciborzu nowym partnerem Akademii WSB

Studenci kierunku Bezpieczeństwo narodowe zyskali nowe miejsce odbywania praktyk studenckich – Zakład Karny w Raciborzu. Porozumienie dotyczące współpracy parafowali dyrektor Zakładu Karnego ppłk Maciej Konior oraz prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr Edyta Nowak-Żółty. Porozumienie zawarto w Raciborzu 29 marca 2022 r.

Porozumienie ma na celu usprawnienie współpracy w realizacji zajęć praktycznych objętych programem z zakresu nauk o bezpieczeństwie narodowym, społecznym i prawnym.\

Zakład Karny w Raciborzu

Zakład Karny w Raciborzu to zakład typu zamkniętego dla recydywistów penitencjarnych z oddziałem terapeutycznym dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo. Na jego terenie znajdują się także oddziały dla tymczasowo aresztowanych oraz oddział dla skazanych pierwszy raz odbywających karę pozbawienia wolności zatrudnionych na zewnątrz. Jednostka w Raciborzu zaliczana jest do kategorii pierwszej, tzn. odbywają tu karę skazani na krótkotrwałe, jak i najsurowsze kary pozbawienia wolności z karą dożywotniego pozbawienia wolności włącznie. Jako areszt śledczy obejmuje teren działania Prokuratur i Sądów w Raciborzu, Wodzisławiu Śląskim, Żorach, Rybniku oraz zamiejscowy ośrodek Sądu Okręgowego w Gliwicach z siedzibą w Wodzisławiu Śl.