02.04.2019

Zdaj egzamin z życia. Akademia WSB współorganizatorem akcji krwiodawstwa na cieszyńskim rynku

2 kwietnia na cieszyńskim rynku odbyła się XIX akcja krwiodawstwa pod hasłem „Zdaj egzamin z życia” adresowana do tegorocznych abiturientów powiatu cieszyńskiego oraz studentów cieszyńskich uczelni. Najważniejszym przesłaniem akcjio był zwrócenie uwagi na wielką wartość życia własnego, jak i drugiego człowieka, a także ukazanie, jak wiele dobra i bezinteresowności drzemie w polskiej młodzieży.

Wydarzenie odbyło się tradycyjnie pod patronatem Rektor Akademii WSb, Burmistrza Cieszyna oraz Starosty Powiatu Cieszyńskiego

Akcja jest kontynuacją organizowanych od 2001 roku imprez charytatywnych, które spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Corocznie do akcji zgłaszało się blisko 400 uczniów z cieszyńskich szkół średnich, którzy oddali w sumie ponad 1350 litrów krwi. Łącznie podczas siedemnastu akcji krew oddało prawie 3100 absolwentów szkół z Cieszyna, Międzyświecia, Ustronia, Skoczowa, Strumienia i Wisły.

Akcję tę stopniowo rozszerzaliśmy, aby wraz z uwrażliwieniem na drugiego człowieka, szła w parze większa świadomość. Od 2013 roku poszerzyliśmy akcję o rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Honorowy patronat Rektor Akademii WSB

Honorowy patronat nad akcją obejmują Burmistrz Miasta Cieszyna, Starosta Powiatu Cieszyńskiego i Rektor Akademii WSB,

„Głos Ziemi Cieszyńskiej” i portal internetowy „OX.PL”  oraz Radio Bielsko.

Katarzyna i Tomasz Piwocha - organizatorzy akcji

Bardzo chcemy, aby idea przez nas propagowana zyskiwała coraz szersze grono zwolenników. Jesteśmy przekonani, iż działania podjęte w słusznej sprawie warto propagować. Już dziś serdecznie zapraszamy do Cieszyna, by razem z nami promować szeroko pojęte dawstwo.