23.09.2015

Żywioły wokół mnie

30 dzieci wzięło udział w bezpłatnych warsztatach promujących Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy, który w miniona sobotę (19 września) odbyły się w Wydziale Zameijscowym w Cieszynie. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom przypominamy, że można jeszcze dołączyć do grupy. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 odbędzie się 24 października.

Czy można zamknąć tornado w butelce? Czy da się zapalić ogień bez użycia zapałek? Dlaczego duże okręty pływają w morzach, a małe toną? Odpowiedzi na te pytania poznali najmłodsi podczas dwugodzinnych warsztatów.

Zajęcia prowadziła mgr Marta Koplejewska - oligofrenopedagog i nauczyciel fizyki z kilkuletnim stażem pracy oraz pasjonatka pracy z dziećmi, która realizowała wiele projektów i programów, w tym „Wybieram e-Fizykę" czy „Eduscience". Przygotowywała też uczniów do wielu konkursów, w których osiągnęli wysokie lokaty.

Jej zajęcia "Dlaczego włosy się jeżą" odbędą się w ramach Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Wszystkich chętnych zapraszamy do rekrutacji >>>