Kierunek

KADRY I PŁACE W PRAKTYCE | KRAKÓW

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Kierownik kierunku: mgr Przemysław Pogłódek

• Certyfikaty potwierdzające znajomość programów: Symfonia, Płatnik, Enova.
  • Profesjonalna kadra wykładowców - praktyków, która efektywnie przygotowuje słuchaczy do pełnienia funkcji kadrowo-płacowej.
  • Warsztatowa forma zajęć, przyjazna atmosfera
  • Zdobędziesz zawód Eksperta ds. kadr i płac.
  • Wśród wykładowców: sędziowie Sądu Pracy, naczelnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy.
  • Praca

Absolwenci są doskonale przygotowani do pracy w działach kadrowo-płacowych. Praktyczne zajęcia z zakresu sporządzania listy płac oraz obsługi programu Płatnik i Symfonia oraz Enova spowodują, że poziom kompetencji osób kończących kierunek Kadry i Płace w Praktyce będzie wysoki, a co za tym idzie znacznie wzrośnie Ich pozycja na rynku pracy.

• Opłaty

RATA WYSOKOŚĆ RATY TERMIN PŁATNOŚCI
    wpisowe 300 zł w dniu zapisu
    I 1400 zł do 5 października 2024
    II 1400 zł do 5 listopada 2024
    III 1400 zł do 5 stycznia 2025
    IV 1400 zł do 5 lutego 2025
    Ogółem 5 900 zł

Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych rat.

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o wypełnienie WNIOSKU

• Cel

Celem studiów jest przekazanie specjalistycznej wiedzy połączonej z praktycznymi umiejętnościami z zakresu prawa pracy, wynagrodzeń, rozliczania świadczeń pracowniczych, dokumentacji kadrowej, podatkowej i ZUS. Program obejmuje pełny zakres wiadomości potrzebnych do wykonywania funkcji zarządczych, kadrowych, kadrowo-płacowych i rozliczeniowych.

• Uczestnicy

Studia skierowane są do osób z wykształceniem wyższym przygotowujących się do podjęcia pracy  w działach kadrowo-płacowych oraz osób pracujących w innych działach, które w swojej pracy wykorzystują podstawową wiedzę z tego zakresu. Zapraszamy na studia specjalistów zajmujących się realizacją polityki kadrowej w przedsiębiorstwach i innych organizacjach, osoby prowadzące własną działalność i zatrudniające pracowników oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem umiejętności w zarządzaniu personelem i wynagrodzeniami.

• Wykładowcy

mgr Przemysław Pogłódek – prawnik, praktyk prawa pracy, wspólnik w Kancelarii Prawa Pracy i BHP POGŁÓDEK RÓŻAŃSKI, specjalizującej się w obsłudze podmiotów gospodarczych z zakresu prawa pracy, inspektor pracy, były pracownik i rzecznik prasowy Państwowej Inspekcji Pracy, trener wpisany do Banku Wykładowców Ośrodka Szkolenia PIP we Wrocławiu, biegły sądowy z zakresu czasu pracy i naliczania wynagrodzeń,  wykładowca prawa pracy z 18. letnim stażem w wielu renomowanych ośrodkach szkoleniowych w kraju i zagranicą; autor wielu publikacji naukowych z zakresu prawa pracy.

Kadrę dydaktyczną tworzą wykładowcy akademiccy z dziedziny gospodarowania zasobami ludzkimi oraz księgowi, kadrowi, prawnicy z zakresu prawa pracy, pracownicy ZUS, przedsiębiorcy, trenerzy biznesu.

• W programie

1. Podstawy prawa pracy; zasady nawiązywania stosunku pracy; cechy stosunku pracy rodzaje umów o pracę; nawiązywanie stosunku pracy; obowiązki pracownika i pracodawcy; regulamin pracy i regulamin wynagradzania; umowa o zakazie konkurencji
    2. Akta osobowe i dokumentacja pracownicza – warsztaty praktyczne
    3. Cechy i zasady rozliczania umów cywilno-prawnych
    4. Zasady naliczania wynagrodzeń ze stosunku pracy oraz systemy wynagrodzeń
    5. Zasady naliczania wynagrodzeń  i dodatków za czas nie wykonywania pracy  oraz dodatki do wynagrodzenia kodeksowe i regulaminowe
    6. Rozliczenia publiczno – prawne
    7. Czas pracy i jego ewidencja
    8. Ochrona stosunku pracy oraz rozwiązywanie stosunku pracy
    9. Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
    10. PFRON
    11. Podróże służbowe (krajowe i zagraniczne) i inne pozapłacowe świadczenia pracownicze
    12. Rekrutacja pracowników
    13. Koszty pracy oraz wyniki pracy jako instrument zarządzania
    14. Urlopy pracownicze
    15. Sporządzanie listy płac – warsztaty praktyczne
    16. Obsługa programu Płatnik
    17. Obsługa programu Symfonia
    18. Obsługa programu eNova 365

Studia kończą się testami zaliczającymi dany semestr.

Organizator studiów zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie studiów.

• Informacje dodatkowe

Czas trwania: 2 semestry