*Kierunek wprowadzany

Specjalność

KRYMINALISTYKA I TECHNIKI ŚLEDCZE II STOPIEŃ | KRAKÓW

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Czego się nauczysz?

Celem kształcenia w ramach specjalności Kryminalistyka i techniki śledcze jest dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu wykorzystania metod i środków technicznych do rozpoznawania i wykrywania ujemnych zjawisk społecznych, w szczególności przestępstw i ich sprawców oraz umiejętności udawadniania związku między osobami, a zdarzeniami.

Program kształcenia został przygotowany we współpracy z biegłymi sądowymi, specjalistami w zakresie przestępczości, ekspertami Biura Ekspertyz Sądowych Fundacji „Ubi societas, ibi ius”.

• Uczymy praktycznie

W Akademii WSB kładziemy duży nacisk na praktyczne aspekty nauczanych przedmiotów, ponieważ w naukach o bezpieczeństwie niezbędne jest połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności, które zostaną wykorzystane w pracy zawodowej. Ważnym partnerem, z którego doświadczenia mogą czerpać studenci jest European Associaton of Security, którego celem są badania naukowe oraz edukacja dla bezpieczeństwa ludzi i firm we wspólnej Europie.

• Program specjalności

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach treści specjalnościowych:

• Socjotechniki w pracy wywiadowczej
    • Fotografia kryminalistyczna
    • Wybrane ekspertyzy kryminalistyczne
    • Nadzór służbowy i kontrola w technice kryminalistycznej
    • Psychologia sądowa
    • Działalność taktyczna Policji
    • Eksperyment procesowo-kryminalistyczny
    • Informatyka śledcza
  • Rekomendacje

Cieszę się, że ten kierunek od kilku lat tak prężnie rozwija się w Akademii WSB, bo uczy maksymalnego zaangażowania w zadania oraz odpowiedzialności za siebie i innych. To nie tylko nauka i książki, ale też zajęcia w terenie, obozy szkoleniowe i wiele innych form, pozwalających zdobyć umiejętności praktyczne. Ścisła współpraca ze służbami mundurowymi zapewnia Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych działającemu w ramach uczelni naprawdę świetny poziom kształcenia.

gen. dr Roman Polko
    generał dywizji Wojska Polskiego, dwukrotny dowódca Jednostki GROM,
    doktor nauk wojskowych w specjalności kierowanie organizacją

Od zawsze interesowałam się kryminalistyką i rozważałam pracę w służbach mundurowych. Jako studentka kryminalistyki poznaję metody, techniki i narzędzia służące do ujawniania, utrwalania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych, teoretyczne i praktyczne zagadnienia z zakresu przestępczości, psychologii osobowości i identyfikacji zachowań przestępczych. W ramach zajęć przewidziano także wizytę w profesjonalnym laboratorium kryminalistycznym, spotkania z ekspertami z zakresu daktyloskopii, fonoskopii czy badań z użyciem poligrafu.

Jagoda Nocoń
    studentka na kierunku bezpieczeństwo narodowe

• Opłaty

Bezpieczeństwo narodowe - studia II stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna