Kierunek

BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE - STUDIA II STOPNIA | KRAKÓW

Możliwość studiowania ONLINE

W celu zapisania się na studia wybierz specjalność po prawej stronie!

Studia II stopnia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe są skierowane do osób chcących rozwijać swoją karierę w służbach mundurowych i jednostkach administracji publicznej.

Poprzez oferowane na studiach magisterskich specjalności, kształcimy profesjonalistów w zakresie zarządzania kryzysowego oraz przyszłych ekspertów kryminalistyki

• Czego się nauczysz?

W trakcie studiów:

• poznasz zasady funkcjonowania podmiotów związanych z bezpieczeństwem oraz zadań administracji publicznej w obszarze bezpieczeństwa narodowego, w tym instytucji Unii Europejskiej oraz instytucji o zasięgu międzykontynentalnym;
    • poznasz zastosowanie oraz metody wdrażania procedur bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w skali globalnej, regionalnej, narodowej i lokalnej;
    • rozwiniesz umiejętności rozwiązywania problemów bezpieczeństwa i konfliktów (w tym konfliktów etnicznych) z zachowaniem zasad etyki zawodowej;
    • opanujesz zaawansowane działania i techniki operacyjne związane ze zwalczaniem przestępczości międzynarodowej.

W Akademii WSB od 9 lat funkcjonuje Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych, które realizuje kompleksowy program edukacyjny dla kandydatów do służby w Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służby Celnej, Wojsku Polskim, Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Specjalistycznych Uzbrojonych Formacjach Ochronnych.

Studenci Akademii WSB mają możliwość uczestnictwa w zajęciach oraz wydarzeniach sygnowanych przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego GARDA oraz Międzynarodowe Koło Naukowe Bezpieczeństwa „Save the World”, których misją jest stworzenie studentom szansy samorealizacji, zdobywania wiedzy oraz nabywania doświadczenia w obszarze bezpieczeństwa, a także integracja międzynarodowego środowiska akademickiego. Dotychczas członkowie kół naukowych brali udział w wielu międzynarodowych konferencjach i sympozjach, m.in. IV Międzynarodowej Olimpiadzie Geopolitycznej.

• Uczymy praktycznie

Szkolenia z obsługi bezzałogowych statków powietrznych, wirtualne trenażery strzeleckie, nauczanie metodą case study, nowoczesne laboratoria (w tym laboratrium technik mediacji i negocjacji, laboratorium kryminalistyczne, laboratorium symulacji lotu dronem) oraz profesjonalna kadra praktyków - to tylko z niektóre zalety studiów w Akademii WSB na kierunku bezpieczeństwo narodowe studia II stopnia.

Dzięki licznym spotkaniom z praktykami, otwartym wykładom prowadzonym m.in. przez dowódców elitarnych jednostek mundurowych czy wojskowych, wizytom studyjnym i wysokiemu upraktycznieniu zajęć, a także bogatej ofercie przedmiotów obieralnych, nasi absolwenci są cenionymi na rynku pracy specjalistami, a kierunek bezpieczeństwo narodowe od lat zajmuje wysoką pozycję w rankingach kierunków o bezpieczeństwie.

• Program studiów

Studia II-go stopnia (4 semestry). Uzyskiwany tytuł zawodowy: magister.

Wybrane treści podstawowe:

• psychologia zagrożeń,
    • społeczne aspekty bezpieczeństwa,
    • uwarunkowania współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych.

Wybrane treści kierunkowe:

• polityka bezpieczeństwa wewnętrznego i międzynarodowego w działaniach państwa
    • krajowy system zarządzania kryzysowego
    • zarządzanie służbami porządku publicznego
    • strategiczne problemy bezpieczeństwa we współczesnym świecie
    • przeciwdziałanie i zwalczanie przestępczości międzynarodowej
    • konflikty etniczne i wyznaniowe, jako zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego i międzynarodowego
    • przeciwdziałanie i zwalczanie przestępczości międzynarodowej.

Studenci kierunku Bezpieczeństwo narodowe mają możliwość uczestnictwa w programie ochotniczego szkolenia studentów w ramach Legii Akademickiej, które składa się z części teoretycznej oraz praktycznej i opracowany został w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. Teoria modułu podstawowego oraz podoficerskiego obejmuje zajęcia z wykładowcami uczelni lub instruktorami z jednostek wojskowych w formie wykładów i pokazów jak również kilkanaście kursów samokształcenia studentów zamieszczonych na platformie e-learningowej. Legia Akademicka to przygoda, prestiż oraz nowe przyjaźnie zawarte podczas 6-tygodniowego szkolenia.

• Rekomendacje

Cieszę się, że ten kierunek od kilku lat tak prężnie rozwija się w Akademii WSB, bo uczy maksymalnego zaangażowania w zadania oraz odpowiedzialności za siebie i innych. To nie tylko nauka i książki, ale też zajęcia w terenie, obozy szkoleniowe i wiele innych form, pozwalających zdobyć umiejętności praktyczne. Ścisła współpraca ze służbami mundurowymi zapewnia Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych działającemu w ramach uczelni naprawdę świetny poziom kształcenia.

gen. dr Roman Polko
    Generał dywizji Wojska Polskiego, dwukrotny dowódca Jednostki GROM,
    doktor nauk wojskowych w specjalności kierowanie organizacją

Od zawsze interesowałam się kryminalistyką i rozważałam pracę w służbach mundurowych. Jako studentka kryminalistyki poznaję metody, techniki i narzędzia służące do ujawniania, utrwalania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych, teoretyczne i praktyczne zagadnienia z zakresu przestępczości, psychologii osobowości i identyfikacji zachowań przestępczych. W ramach zajęć przewidziano także wizytę w profesjonalnym laboratorium kryminalistycznym, spotkania z ekspertami z zakresu daktyloskopii, fonoskopii czy badań z użyciem poligrafu.

Jagoda Nocoń
    studentka na kierunku bezpieczeństwo narodowe

• Opłaty

Bezpieczeństwo narodowe - studia II stopnia ** Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna