11.10.2021

X Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego 2021/20222 Wydziału Zamiejscowego w Żywcu

W dniu 09 października 2021 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. Witolda Rowickiego w Żywcu odbyła się X Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 Wydziału Zamiejscowego w Żywcu Akademii WSB. Uroczystości przewodniczyła JM Rektor Akademii WSB dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB.

Najważniejszym momentem Inauguracji Roku Akademickiego był Akt Immatrykulacji. Uroczyste ślubowanie złożyli przedstawiciele studentów studiów I stopnia a odebrała je Prorektor ds. Nauki i Kształcenia – dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, prof. AWSB. Wykład Inauguracyjny pt. "Lider - nowa generacja (After Action Review)" wygłosił gen. dr Roman Polko Zastępcę Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego w latach 2006-2007, p.o. Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego w 2007 roku, Dowódca Wojskowej Formacji Specjalnej GROM w Warszawie w latach 2000 – 2004.

Inauguracja Roku Akademickiego była również okazją do wręczenia nagród i wyróżnień Rektora Akademii WSB.

Podczas uroczystości wyróżnienia otrzymali:

·        Jagoda Nocoń -„Lidera Roku 2021”, absolwentka Kierunku Bezpieczeństwo Narodowe. Koordynatorka II, III  i IV edycji Programu Legia Akademicka oraz Zostań Żołnierzem RP. Z zaangażowaniem i pasją reprezentuje Akademię WSB w otoczeniu społecznym, a zwłaszcza w służbach mundurowych i administracji publicznej.

·        Pani Małgorzata Pępek Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

·        Pan Kazimierz Matuszny Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

·        Pan Tadeusz Kopeć Senator Rzeczypospolitej Polskiej

·        Pan Andrzej Kalata Starosta Powiatu Żywieckiego

·        Pan Stanisław Kucharczyk Wicestarosta Powiatu Żywieckiego

·        Pan Antoni Szlagor Burmistrz Miasta Żywca

·        Pan Andrzej Zieliński Starosta Powiatu Żywieckiego w latach 1998 – 2014

·        Pan Andrzej Widzyk Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Żywcu

·        dr Janusz Michałek Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o.

·        Pan Marcin Filip Dyrektor Biura „Euroregion Beskidy”

·        Pan Jakub Kliś PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział Zespół Elektrowni Wodnych Porąbka-Żar w Międzybrodziu Bialskim

·        Pani Zdzisława Czerwieniec Prezes Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego Silesia Sp. z o.o.

·        dr Dariusz Lizak Członek Rady Nadzorczej Jurajska sp zo.o

·        Pan Jacek Spyrka Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej "Ekoterm" sp. z o.o.

·        Pani Halina Staszkiewicz Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Żywcu Sp. z o.o.

·        Pani Anna Tuleja Dyrektor Muzeum Miejskiego w Żywcu

·        Pan Marian Hankus Prezes BeskidPol Sp. z o.o.

·        Pani Beata Kliś  - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żywcu w latach 2009-2018

·        mł. Insp. mgr Michał Łukasik Komendant Powiatowy Policji w Żywcu w latach 2013-2021

·        Pan Jerzy Starypan  Prezes Spółki Beskid Żywiec w latach 1994 – 2019

·        Paulina Cader-Kania

·        Katarzyna Satława

·        Bogusława Paradowska

Uroczystość uświetnił swoim śpiewem Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pod dyrekcją Pana Michała Brożka.