Złoty Student – program wsparcia najzdolniejszych studentów

Program mentoringowy, indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym, szkolenia specjalistyczne, czy wizyty studyjne i spotkania z praktykami. To tylko niektóre formy wsparcia najzdolniejszych studentów w ramach programu „Złoty Student”. Inauguracja odbyła się we wtorek, 9 listopada, w Akademii WSB.

Projekt „Złoty Student” ma pomóc w odkrywaniu i rozwijaniu talentów najlepszych studentów chcących podnosić swoje kompetencje i zdobywać nowe doświadczenia. Specjalny program mentoringowy ma wspierać młodych ludzi w zakresie budowania potencjału zawodowego oraz świadomego kreowania ścieżki kariery przy jednoczesnym zaangażowaniu w życie studenckie oraz realizację działań na rzecz Uczelni. Dzięki temu najlepsi studenci staną się ambasadorami Akademii WSB.

Uczestników projektu podczas inauguracji przywitali:

dr Marcin Lis, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem w Akademii WSB,
dr Sabina Ratajczak, Prorektor ds. Rozwoju Akademii WSB.
Wykład dla studentów „Jak zwiększyć moc umysłu w nowym roku?” wygłosiła dr Edyta Nowak-Żółty, Prodziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Cieszynie.

Studenci zapoznali się również z działalnością akademickich kół naukowych i wzięli udział w warsztatach tematycznych. Koło naukowe OPERATIO, działające przy WZ Żywiec reprezentowała Pani Maria Nowicka – członkini Koła, która przedstawiła tematykę prac Koła w nowym roku akademickim 2021/22 - Green Management. Gratulujemy świetnego wystąpienia!

Na koniec wszyscy uczestnicy programu „Złoty Student” otrzymali najnowsze gadżety Akademii WSB – stylowe bluzy, idealne nie tylko na jesień.