Specjalność

ZARZĄDZANIE INFRASTRUKTURĄ PUBLICZNĄ | CIESZYN

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Specjalność Zarządzanie infrastrukturą publiczną jest odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane przez podmioty związane z administracją lokalną i regionalną, jak również przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Program ma na celu wyposażyć studentów w wiedzę na temat zastosowania systemów informacji zewnętrznej w planowaniu przestrzennym, logistyce miejskiej i innych funkcjach związanych z implementacją koncepcji inteligentnego miasta.

• CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

Studenci będą doskonalić umiejętności zarządzania różnego typu infrastrukturą miejską w oparciu o specjalistyczne oprogramowanie w zakresie: zarządzania odpadami, zarządzania siecią ciepłowniczą, zarządzania centrum przesiadkowym oraz systemem informacji pasażerskiej.

Odrębnym zagadnieniem w programie kształcenia jest również rozwój e-usług publicznych, które są oparte na specjalnie do tego celu stworzonych platformach informacyjno-komunikacyjnych, jak również poprawa dostępności do sieci internetowej, szczególnie na obszarach tzw. białych plam. Kształcąc się w tym zakresie studenci korzystać będą z oprogramowania SEKAP, LSI, PUAP itp. Absolwenci tej specjalności zostaną również przygotowani do zarządzania procesem innowacyjnym i pracami B+R w dziedzinach związanych z tematyką specjalności.

• PROGRAM STUDIÓW

Wybrane przedmioty realizowane w ramach specjalności

• Systemy informacji przestrzennej – GIS
    • Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
    • Eksploatacja infrastruktury publicznej - praktyczne warsztaty tematyczne
    • Niezawodność i utrzymanie ruchu środków technicznych
    • Gospodarka mieszkaniowa, obrót nieruchomościami i gruntami
    • Gospodarka komunalna
    • Mobilność i logistyka miejska
    • Inteligentne miasta i zrównoważony rozwój (projekt jako warsztaty projektowe)
    • Zarządzanie infrastrukturą i mediami
    • Odnawialne źródła energii
    • Zarządzanie infrastrukturą publiczną - studia przypadku
    • "Inwestycje i projekty z elementami zamówień publicznych oraz ppp"
  • UCZYMY PRAKTYCZNIE

Specjalność Zarządzanie infrastrukturą publiczną łączy w sobie wiedzę oraz umiejętności z zakresu informatyki, zarządzania publicznego, logistyki, gospodarki niskoemisyjnej czy zrównoważonego rozwoju. Stanowi ona odpowiedź na transformację, jaka dokonuje się w skali globalnej, dotyczącą budowy i funkcjonowania miast, które stają się „inteligentne”. Przemiana ta dotyka wielorakich aspektów życia, począwszy od transportu (zarządzanie ruchem pojazdów, modernizacja i optymalizacja komunikacji publicznej), poprzez ekologię (przetwarzanie odpadów, segregacja śmieci), energetykę (gospodarka niskoemisyjna), budownictwo (gospodarka mieszkaniowa) czy wreszcie wypracowywanie nowych sposobów komunikacji z mieszkańcami (nowe technologie informatyczne w komunikacji).

• OPŁATY

Zarządzanie i inżynieria profukcji -  II stopnia  Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) i studia zaoczne (niestacjonarne) 520 zł   280 zł*   230 zł** 580 zł 580 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Bonifikata na I semestr studiów.

** Dla Absolwentów WSB