Akademia WSB nie schodzi z podium najlepszych uczelni w Polsce

3. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych w Polsce, 24. miejsce wśród wszystkich uczelni akademickich (publicznych i niepublicznych) oraz 1. miejsce w kategorii Umiędzynarodowienie to tegoroczne pozycje Akademii WSB w prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych – Perspektywy 2024.

Znaczącym sukcesem jest awans Akademii WSB w Rankingu Uczelni Akademickich – wśród wszystkich, ponad 300. uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce posiadających uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora Akademia WSB uplasowała się na 24. miejscu w Polsce – awansując o 5 pozycji .

Kolejny rok Akademia WSB jest krajowym liderem w kategorii Umiędzynarodowienie zajmując 1. miejsce wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce

W tej kategorii wysoko oceniono m.in. projekty partnerstw strategicznych, w które zaangażowana jest uczelnia, nauczycieli akademickich z zagranicy, prowadzone przez Uczelnię wymiany studenckie, programy wymiany kadry akademickiej, wielokulturowość środowiska studenckiego, studiujących w językach obcych oraz studentów cudzoziemców.

Akademia WSB znalazła się w czołówce uczelni kształcących m.in. ekspertów z zakresu bezpieczeństwa, logistyki, transportu, pedagogiki, fizjoterapii czy ratownictwa medycznego.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2024 jest jednym z najbardziej prestiżowych rankingów, który jako pierwszy ranking narodowy otrzymał certyfikat jakości IREG Approved, przyznany przez międzynarodową organizację IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence, założoną przez grupę twórców i analityków rankingów szkół wyższych z całego świata.

Nad prawidłowością sporządzania rankingu czuwa Kapituła, której rolą jest ustalanie metodologii rankingu, nadzór nad procedurą jego przeprowadzania oraz zatwierdzenie i ogłoszenie wyników. Kapituła pracuje pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk, przewodniczącego Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Uroczysta galę ogłoszenia wyników 25. Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024 odbyła się w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Szczegółowe informacje dotyczące rankingu można znaleźć na stronie: 2024.ranking.perspektywy.pl/

Na przestrzeni prawie 30 lat Uczelnia wypromowała łącznie ponad 60 000 absolwentów. Aktualnie w Akademii WSB kształci się ponad 14 000 studentów, doktorantów, słuchaczy studiów podyplomowych i seminarium doktorskiego.

Doskonała pozycja Akademii WSB w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024 to zasługa wielkiego zaangażowania władz, wykładowców i pracowników Uczelni oraz niemalejących ambicji Naszych Studentów.

Dziękujemy!