Czy potrafimy rozmawiać o pieniądzach z pracodawcą? - raport Aplikuj.pl

Czy starając się o nową posadę mamy odwagę poruszać temat wynagrodzenia? A co z tematem podwyżki w aktualnym miejscu pracy? Aplikuj.pl zapytała polskich pracowników, a odpowiedzi respondentów zebrano w najnowszym raporcie „Czy potrafimy rozmawiać o pieniądzach z pracodawcą?”

Raport powstał we współpracy z partnerami wśród których znalazła się Akademia WSB, a jednym z ekspertów raportu jest dr Edyta Nowak-Żółty – Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie

Pobierz raport

Według danych GUS w ciągu ostatnich 10 lat mediana pensji w Polsce wzrosła o aż 83%! Tak jak z roku na rok rosną koszty życia, rosną też nasze umiejętności oraz wartość, jaką jako pracownicy dajemy firmie. Naturalnym więc jest, że chcemy za swoją pracę dostawać więcej pieniędzy.

Wkrótce w polskim prawie mają zostać wprowadzone przepisy dotyczące jawności wynagrodzeń, mające na celu eliminację dyskryminacji płacowej. To istotny krok w kierunku równego traktowania pracowników bez względu na płeć, wiek czy pochodzenie.

Jak wygląda sytuacja z transparentnością płac obecnie? Czy praktyki pracodawców są już wystarczająco przejrzyste, czy może mamy nadal wiele do nadrobienia na tym polu?

W najnowszym raporcie Aplikuj.pl  znajdziecie w odpowiedzi m.in. na pytania:

Czy Polacy odważnie rozmawiają o pieniądzach z pracodawcami?
Czy chętniej aplikują na oferty z podanymi widełkami?
Czy potrafią domagać się podwyżki?
Który z elementów rekrutacji jest dla nas najtrudniejszy?

Aplikuj.pl jest partnerem Akademii WSB