Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Symulatory jazdy w warunkach szczególnych, pokazy ratownictwa medycznego połączone z kursem pierwszej pomocy, projekcja filmowa z wykorzystaniem nagrań kierowców bolidów Formuły 3 oraz debata na temat bezpieczeństwa drogowego to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 12 grudnia 2017 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Podczas wydarzenia zostanie zainaugurowany projekt „Akademia Młodego Kierowcy” realizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Gościem specjalnym spotkania będzie Artur Janosz – kierowca wyścigowy, wicemistrz serii GP3.

Program:

10.00 Powitanie gości przez organizatorów

10.05 „Sportowa jazda samochodem – trening, umiejętności, bezpieczeństwo”

Prelegent: Artur Janosz - kierowca wyścigowy, startujący w barwach włoskiego zespołu Trident w prestiżowej serii GP3. W 2014 roku zdobył tytuł wicemistrza w juniorskiej serii wyścigów samochodowych EuroFormula Open. Chwalony za niezwykle dobrą technicznie, skuteczną oraz niejednokrotnie widowiskową jazdę. Przez ekspertów uważany jest za niezwykle dobrze zapowiadającego się kierowcę wyścigowego, który ma szansę osiągnąć światowy sukces.

10.35 „Młody kierowca w ruchu drogowym”

Prelegenci: podinsp. Włodzimierz Mogiła, st. asp. Marzena Szwed, sierż. szt. Marcin Leśniak

11.00-14.00 – Szkolenia/Warsztaty/Pokazy

• Warsztat/pokaz pierwszej pomocy
    - prowadzenie: eksperci Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego
  • Szkolenie „Odpowiedzialność prawna młodego kierowcy”
    - prowadzenie: adw. Maciej Pandzich
  • Warsztat „Myśl. Bądź trzeźwy. Żyj!”
    - prowadzenie: dr Radosław Molenda

Godz. 14.00 Zakończenie

Zgłoś swój udział w wydarzeniu. Prześlij swoje imię, nazwisko oraz nr tel. na adres: dpenar@wsb.edu.pl. Decyduje kolejnośc zgłoszeń!

Inicjatywa jest częścią kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, która ma na celu promocję bezpiecznego i rozsądnego poruszania się po drogach. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali studenci, a także uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, słuchacze Uniwersytetów Dziecięcych i Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańcy i sympatycy Uczelni.