15.12.2021

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie - partnerem Akademii WSB

Akademia WSB podpisała porozumienie o współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. Spotkanie odbyło się 15 grudnia br.

W spotkaniu udział wzięli: Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie – Piotr Cygan, Kierownik kształcenia praktycznego - Anna Smusz-Waberska, Nauczycielka - dr Natalia Ruman oraz dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB – Rektor Akademii WSB, dr Rafał Rębilas – Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą AWSB, Grzegorz Adam – Dyrektor ds. operacyjnych Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie AWSB, a także Koordynator Otwartej Akademii Nauki Akademii WSB – Barbara Woźniak.

Porozumienie dotyczy współpracy pomiędzy Uczelnią a Powiatowym Zespołem Szkół w zakresie uczestnictwa w wykładach i warsztatach oraz innych zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Akademię WSB. Współpraca będzie dotyczyła także wspierania nauczycieli w doskonaleniu zawodowym i podnoszeniu kwalifikacji oraz możliwości przeprowadzenia badań naukowych wśród nauczycieli, uczniów i rodziców.

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie to szkoła, która kształci młodzież w Liceum Ogólnokształcącym oraz w Szkole Branżowej I Stopnia. Posiada w swojej ofercie siedemnaście kierunków technicznych, nowoczesne pracownie do nauki wybranego zawodu oraz bogatą bazę sportową.

Data wydarzenia - 15.12.2021 r.