31.08.2016

Pracownicy naukowi WSB autorami publikacji w czasopismach z Listy Filadelfijskiej

Wysoko oceniany i wyróżniany potencjał naukowy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej znajduje swoje potwierdzenie w aktywności naukowej kadry akademickiej Uczelni.

Jej efektem są nie tylko wyniki badań i ich implementacja do praktyki biznesowej, czy międzynarodowe konferencje i wydarzenia oragnizowane w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, ale również  liczne publikacje naukowe w prestiżowym czasopismach i periodykach.

Tylko w ostatnim czasie dwóch pracowników naukowych opublikowało artykuły w najwyżej puntowanych czasopismach z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (tzw. Listy Fildelfijskiej).

Zapraszamy do lektury artykułu Systems of Systems Dependability – Theoretical Models and Applications Examples, który ukazał się w Reliability Engineering and System Safety (40 punktów na liście A MNiSW).

Jego autorem jest prof. dr hab. inż. Lech Bukowski, Dyrektor Centrum Inżynierii Biznesu WSB.

Z kolei dr inż. Rafał Deja z Katedry Informatyki opublikował artykuł pt. Hybrid Approach to the Generation of Medical Guidelines for the Insulin Therapy of Children w  Information Sciences (czasopismo z listy A Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - 45 pkt IF 3,36)

Współautorami artykułu są: prof. dr hab. inż. Alicja Wakulicz-Deja, dr inż. Wojciech Froelich z Uniwersytetu Śląskiego oraz dr hab. Grażyna Deja z Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Termin „Lista Filadelfijska” oznacza wykaz czasopism i serii naukowych indeksowanych w bibliograficznych bazach danych, tworzonych przez ISI w Filadelfii.

Pełną lista czasopism punktowanych przez MNiSW

Wśród nich jest również wydawane przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej Forum Scientiae Oeconomia.

Wysoki potencjał naukowy Uczelni docenił również Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych, który w wyniku kompleksowej oceny działalności naukowej i  badawczo-rozwojowej jednostek naukowych WSB przyznał Wydziałowi Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych (od lutego 2016 roku Wydział Nauk Stosowanych) kategorię A. Tym samym nasza uczelnia została sklasyfikowana na 21 miejscu wśród 93 jednostek ekonomicznych poddanych ocenie uzyskując bardzo wysoką kategorię naukową.

W ostatnim zestawieniu fundacji edukacyjnej "Perspektywy" Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej została sklasyfikowana na 10 miejscu w krajowym zestawieniu uczelni niepublicznych. Kapituła rankingu wysoko oceniła m.in. poziom umiędzynarodowienia studiów i wysoki potencjał naukowy. Doceniono również nowoczesną infrastrukturę Uczelni.

/asz, 26.08.2016/