27.06.2016

Rada Ekspertów WSB podsumowała działalność w roku akademickim 2015/2016

W dniu 17 czerwca 2016 roku w Wyższej Szkole Biznesu odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Rady Ekspertów WSB w roku akademickim 2015/2016. Podczas wydarzenia wręczono również nominację do grona członków Rady Ekspertów Panu Andrzejowi Malinowskiemu, Prezesowi Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Górniczej.

Posiedzenie, które prowadził dr Marcin Lis, Przewodniczący Rady Ekspertów, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich było okazją do wymiany doświadczeń, omówienia perspektyw dalszych wspólnych działań i potencjału rozwijających się Rad Ekspertów działających przy Wydziałach Zamiejscowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej działających w Cieszynie i Żywcu. Podczas spotkania dr Sabina Ratajczak zaprezentowała projekty praktyczne oraz metody dydaktyczne realizowane we współpracy z pracodawcami. Prodziekan dr Rafał Rębilas podsumował działania podejmowane przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej w celu upraktycznienia procesu kształcenia. Spotkanie zakończył wykład ekspercki Pana Sebastiana Matyniaka - Prezesa Grupy Brainstorm oraz czlonka rady Ekspertów WSB.

Rada Ekspertów WSB została powołana w 2012 roku. Jest ciałem integrującym środowisko nauki ze sferą praktyki życia gospodarczego. Współpraca obu środowisk pozwala na racjonalne wykorzystanie posiadanych zasobów i potencjału oraz uzyskanie wspólnych korzyści. Efektywna współpraca środowiska biznesu i nauki pozwoli na podejmowanie działań w zakresie tworzenia wysokiej jakości programów kształcenia, usprawnienia procesów edukacyjnych i podnoszenia standardów kształcenia.

/asz, 21.06.2016/