13.08.2013

Rytmy odległych lądów wypełniły cieszyński Wydział!

Oficjalne otwarcie wystawy.

Australijskie didgeridoo, andyjskie charango czy też chińskie er-hu oraz wiele innych ciekawych i nietypowych instrumentów pochodzących z najdalszych zakątków świata można było obejrzeć w środę 24 lipca 2013 roku na uroczystym otwarciu wystawy pt. „Rytmy odległych lądów”. Kolekcja dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych do 22 września 2013 roku w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Z każdym z prawie 100 prezentowanych eksponatów wiąże się niebywała historia. Zwiedzający mieli okazję usłyszeć niektóre z interesujących anegdot, które podczas prezentacji instrumentów przytoczył Dziekan Wydziału, dr inż. Łukasz Wróblewski – właściciel wystawianej kolekcji. Największe zainteresowanie wzbudziła historia australijskiego didgeridoo – instrumentu, na którym mogą grać wyłącznie mężczyźni.

Wernisaż jest jednym z elementów cyklu promującego egzotyczne podróże oraz turystykę. Warto zaznaczyć, że Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej od czerwca 2013 roku cyklicznie organizuje Spotkania Podróżników, na których relacjonowane są niecodzienne wyprawy. Kolejne spotkanie cyklu zaplanowane jest w październiku.

Opracowanie: Maciej Rendaszka