VII Dzień Otwarty Urzędu Ochrony Danych Osobowych ONLINE

3 lutego 2021 r. w Akademii WSB miała miejsce VII edycja Dnia Otwartego Urzędu Ochrony Danych Osobowych ONLINE. W trakcie współorganizowanego wraz z Urzędem Ochrony Danych Osobowych wydarzenia uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji m.in. na temat przetwarzania danych osobowych w kontekście naruszeń w dobie COVID-19 czy zarządzania stronami internetowymi. Pan Minister Mirosław Sanek mówił również o udanej współpracy między Akademią WSB, a UODO w zakresie studiów podyplomowych, które kształcą ekspertów i popularyzują wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych oraz cyberbezpieczeństwa.

Dzień Otwartego Urzędu Ochrony Danych Osobowych został zainaugurowany przez Prorektora ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem dra Marcina Lisa, który powitał gości w imieniu Rektor dr hab. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB oraz przypomniał słuchaczom, że w tym roku realizowana jest już 23. edycja studiów podyplomowych Akademii WSB przy współpracy z UODO, czego rezultatem jest ponad 600 absolwentów.

Następnie głos zabrał Pan Minister Mirosław Sanek, Zastępca Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, który podziękował Rektor dr hab. Zdzisławie Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB za współpracę i udział w tworzeniu studiów, które jako jedne z nielicznych w Polsce kształcą specjalistów w zakresie Ochrony Danych Osobowych.

Goście mieli okazję wysłuchać również prelekcji na temat ról i zadań w procesie przetwarzania danych osobowych poprowadzonej przez panią Monikę Krasińską, która jest Dyrektorem Departamentu Orzecznictwa i Legislacji UODO oraz wykładowcą Akademii WSB w zakresie studiów podyplomowych.

Pani Dyrektor zwróciła uwagę na fakt, że temat ochrony danych osobowych w ostatnich latach niezwykle się rozwinął, a zarządzanie danymi osobowymi jest nie tylko koniecznością, ale niesie ze sobą również potencjał biznesowy i przyczynia się do budowania bardziej uświadomionych pracowników o podwyższonych kompetencjach.

Następnie uczestnicy wzięli udział w wykładach eksperckich z p. Andrzejem Zielonką z Wydziału Naruszeń w Departamencie Kontroli i Naruszeń UODO oraz ekspertami Akademii WSB: drem inż. Krystianem Mączką – biegłym sądowym z zakresu informatyki śledczej, drem inż. Karolem Jędrasiakiem oraz Przemysławem Szczurkiem.

Akademia WSB jako jedna z nielicznych uczelni w Polsce kształci ekspertów z zakresu ochrony danych osobowych w ramach studiów podyplomowych, które realizowane są przy współpracy z UODO.

Sprawdź ofertę studiów podyplomowych z obszaru ochrony danych osobowych w administracji i biznesie oraz zarządzania cyberbezpieczeństwem.