29.07.2019

Wicepremier dr Jarosław Gowin w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie

Z inicjatywy Akademii WSB 26 lipca 2019 r. odbyło się w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie spotkanie z Wiceprezesem Rady Ministrów, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego dr. Jarosławem Gowinem. Głównym tematem spotkania była wymiana doświadczeń w zakresie współpracy transgranicznej. Spotkaniu przewodniczyła Rektor Akademii WSB dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB.

Instytut Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną

Prezentację działalności funkcjonującego przy Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną przeprowadziła jego dyrektor – dr Joanna Kurowska-Pysz. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z osiągnięciami pracowników Instytutu, których – mimo stosunkowo krótkiego okresu funkcjonowania, jest wiele (udział w międzynarodowych projektach naukowych, konferencjach, publikacje w renomowanych czasopismach naukowych).

Głos zabrali również zaproszeni goście: Tadeusz Kopeć Senator RP; Mieczysław Szczurek – Starosta Cieszyński; Gabriela Staszkiewicz – Burmistrz Cieszyna, Vit Slovacek – Wicestarosta Czeskiego Cieszyna oraz Bogdan Kasperek – Dyrektor Biura Projektów Euroregionu Śląsk Cieszyński.

W spotkaniu uczestniczyli:

Dr Jarosław Gowin - Wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego
Dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB – Rektor Akademii WSB
Pan Tadeusz Kopeć - Senator RP
Pan Mieczysław Szczurek - Starosta Powiatu Cieszyńskiego
Pani Janina Żagan - Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego
Pani Gabriela Staszkiewicz - Burmistrz Miasta Cieszyn
Dr hab. Andrzej Kasperek, prof. UŚ - Wiceprzewodniczący Komisji ds. Stosunków Polsko-Czeskich i Polsko-Słowackich przy Polskiej Akademii Nauk Oddział w Katowicach

Pan Vít Slováček - Wiceburmistrz Czeskiego Cieszyna
Pani Edyta Subocz-Ostruszka – Dyrektor Biura Senatora Tadeusza Kopcia
Pan Bogdan Kasperek - Dyrektor Biura Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”
Dr Marcin Lis – Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB