Specjalność

BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI W ADMINISTRACJI I W BIZNESIE | GLIWICE

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Specjalność dostępna od października 2024 r.

• Czego się nauczysz?

Kształcenie w ramach specjalności Bezpieczeństwo informacji w administracji i biznesie jest kompleksowe przygotowanie studenta do pełnienia menedżerskich funkcji w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań pojawiających się w wyniku dynamicznego rozwoju technologii informatycznych oraz w zakresie zarządzania i audytowania procesu bezpieczeństwa informacji w organizacji. Studenci poznają standardy i zasady ochrony informacji, zgodnie z obowiązującym na terytorium Polski prawem oraz postanowieniami Unii Europejskiej i NATO.

• Uczymy praktycznie

Akademia WSB kształci otwartych na wyzwania absolwentów potrafiących dynamicznie reagować na zmiany zachodzące w otoczeniu. Program studiów łączy treści teoretyczne z treściami specjalizacyjnymi, pozwalającymi wyposażyć absolwentów w praktyczne umiejętności wpisujące się w oczekiwania rynku pracy. Program ten gwarantuje studentom możliwość zdobywania szerokiej wiedzy nie tylko o charakterze ogólnym ale przede wszystkim wiedzy wysoce specjalistycznej. Partnerzy zewnętrzni biorą czynny udział w przygotowaniu, opiniowaniu i realizacji programu studiów na kierunku Administracja, ponieważ w Akademii WSB zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest efektywna współpraca środowiska biznesu i nauki. Wśród naszych ekspertów są m.in. Tadeusz Donocik, polski prawnik, działacz samorządu gospodarczego, Honorowy Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach; dr Anna Kowalska, menedżer ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi PZU; Małgorzata Litwa, Dyrektor Bank Zachodni WBK; dr Janusz Michałek, Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; Aleksandra Podgórniak-Musil, Prezes Górnośląskiego Koła PT TEPIS; Adam Suliga, Ekspert Polskiej Izby Handlu.

• Program specjalności

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach treści specjalnościowych:

• audyt wewnętrzny i zewnętrzny w zakresie bezpieczeństwa informacji,
    • prawne aspekty bezpieczeństwa informacji,
    • zarzadzanie ryzkiem i bezpieczeństwem informacji,
    • systemy bezpieczeństwa informacji,
    • ochrona osób i mienia, obszarów i obiektów.
  • Rekomendacje

Program kształcenia na kierunku administracja koncentruje się wokół nauk o państwie i prawie, a przedmioty prawnicze prowadzone są przez praktyków – adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych, urzędników. W ramach kierunku funkcjonują różne specjalności, w tym e-administracja, która pozwala zdobyć wiedzę w obszarze korzystania z nowoczesnych technologii i oprogramowania. Obserwując rosnąca otwartość administracji publicznej na informatyczne narzędzia do realizacji postępowań administracyjnych jest przyszłością – cieszę się, że Akademia WSB, tworząc program nauczania na tym kierunku, umożliwia studentom zdobycie wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Ideą programu studiów administracyjnych pozostaje to, aby ich absolwent był cenionym i wartościowym pracownikiem zarówno dla sektora administracji publicznej, jak i przedsiębiorstw prywatnych.

mgr Łukasz Staszel
    adwokat prowadzący Kancelarię Adwokacką Łukasz Staszel w Katowicach, świadczący pomoc prawną dla przedsiębiorców z różnych branż, w tym przedsiębiorców zagranicznych

• Opłaty

Administracja - studia I stopnia ** Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna