Studenci Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie wzięli udział w Marszu Pamięci na trasie Oświęcim - Muzeum Auschwitz - Wodzisław Śląski

Studenci studiów I i II stopnia naszego Wydziału – członkowie Międzynarodowego Koła Naukowego Bezpieczeństwa "Save the World"  wraz z opiekunem drem hab. Robertem Sochą, prof. AWSB wzięli udział w Marszu Pamięci 2021 na trasie Oświęcim - Brzeszcze - Pszczyna - Pawłowice - Jastrzębie Zdrój - Wodzisław Śląski (Dworzec PKP). Uczcili w ten sposób pamięć więźniów i więźniarek, którzy ponad 70 lat temu wzięli udział w tzw. Marszu Śmierci, czyli przymusowej ewakuacji kompleksu obozu KL Auschwitz-Birkenau.

Rozpoczynając Marsz o godz. 5.59 oddano cześć zamordowanym w byłym Niemieckim Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym i Zagłady Auschwitz-Birkenau oraz zmarłym i zamordowanym podczas Marszu Śmierci, poprzez złożenie kwiatów i zapalenie znicza na ternie Obozu w Auschwitz. W trakcie Marszu wraz z Burmistrzem Miasta Pszczyna - Panem Dariuszem Skrobolem złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową ofiar Marszu Śmierci przy Stadionie Miejskim w Pszczynie. Z kolei na końcowym etapie Marszu o godz. 19.00 złożono kwiaty i zapalono znicz wraz z Senator RP - Panią Ewa Gawęda oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Wodzisławawia Śląskiego - Dezyderiuszem Szwagrzakiem na Cmentarzu przy ul. Ofiar Oświęcimskich oraz pod tablicą pamiątkową na dworcu PKP w Wodzisławiu Śląskim.

Studenci Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie

Nikola Wojtek

Julia Wieszołek

Natalia Kurczyna