Jest głównym w kraju producentem wyrobów lakierowych dla przemysłu, produkuje m.in. farby do poziomego znakowania dróg, farby proszkowe, coil-coating, wyroby do malowania mebli, żywice oraz wyroby dla motoryzacji.
Gospodarzem wizyty ze strony PPG był mgr inż. Paweł Kasperkiewicz - Business Process Improvement Engineer. Możliwości rozwoju – odbywania praktyk, staży, podjęcia zatrudnienia przez studentów przedstawiła mgr Dagmara Wawrzyczek - HR Manager.
Grupa studentów pod opieką merytoryczną wykładowcy akademickiego WSB dr inż. Katarzyny Tobór-Osadnik zwiedziła 3 wydziały: P5 - wydział farb proszkowych, P3 - wydział farb płynnych i P4 - wydział żywic, w których przewodnikami był specjalista danego działu. Każdy z nich omówił strukturę produkcyjną, laboratoria i przepisy BHP obowiązujące w zakładzie.
Pomimo tego, że w zakładzie używane są środki chemiczne praca w PPG jest pracą bardzo bezpieczną – priorytetem w fabryce jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Z tego względu zwiedzający mają obowiązek założyć specjalne buty oraz fartuchy, które odprowadzają ładunki elektryczne, oraz okulary chroniące oczy przed płynami, które w przypadku jakiejś awarii mogłyby uszkodzić człowieka przebywającego w pobliżu. Poruszać się można tylko po wyznaczonych liniami trasach, z których nie wolno zbaczać.
Studenci zapoznali się z działalnością produkcyjną fabryki, poznali nowoczesne urządzenia, którymi posługuje się Polifarb np. rzadkie w Europie reaktory do produkcji żywic. Dzięki uprzejmości załogi byli świadkami testów laboratoryjnych oraz mogli swobodnie zadawać pytania.
Notatkę sporządzili: Justyna Malina, Agnieszka Górniok, Patrycja Cieślar, Aleksandra Krywult, Patryk Porębski