Wizyta studyjna w Zakładzie ZELMOTOR Wydział Śląski

29 kwietnia studenci kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie wzięli udział w wizycie studyjnej w firmie Zelmotor w Puńcowie

Podczas wizyty studenci mogli zapoznać się procesem wykonywania elementów uzębionych – np. kół zębatych używanych w przekładniach do wiertarek itp.

Studenci zapoznali się z etapami produkcji:

- przygotowanie przygotówki pod kolo zabate / walek zebaty
- wykonanie uzębienia (frezowanie / dlutowanie)
- szlifowani wałków , otworów
- kontrole końcowa elementów uzębionych
- proces wykonania stojanow do silnikow elektrycznych
- proces wykonania wirnikow do silnikow elektrycznych
- Manualny proces montażu silników elektrycznych
- półautomatyczna linia do wykonania stojanów i wirników
- system zarzadzania jakością – procedury / wskaźniki

ZELMOTOR Wydział Śląski

ZELMOTOR Wydział Śląski to spadkobierca tradycji produkcyjnych doskonale znanej na Śląsku Cieszyńskim firmy CELMA, której początki sięgają 1934 roku. Zakład przechodził w ostatnich latach zmiany właścicielskie – od 2016 od 2021 działał w ramach przedsiębiorstwa Promotech.

W 2021 roku Wydział Śląski został kupiony przez ZELMOTOR (były ZELMER). Zakres produkcyjny Wydziału Śląskiego to elementy uzębione (koła, wałki) oraz silniki elektryczne używane w profesjonalnych elektronarzędziach z możliwością zwiększenia i poszerzenia asortymentu produkcyjnego dla sprzętu AGD.

Podziękowania

Akademia WSB serdecznie dziękuje Panu Dariuszowi Hytrosowi - Dyrektorowi Zakładu ZELMOTOR Wydział Śląski oraz Panu Tadeuszowi Antończykowi za życzliwość i okazaną pomoc.