11.04.2014

Wizyta studyjna w fabryce Fiat Auto Poland S.A. w Tychach

7 kwietnia 2014 r. studenci studiów stacjonarnych na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz studenci studiów niestacjonarnych specjalności Czyste technologie w energetyce i motoryzacji na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji z Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wzięli udział wizycie studyjnej w Fabryce Fiat Auto Poland S.A. w Tychach, w ramach projektu „Nowoczesna wiedza = nowoczesna gospodarka – program rozwoju potencjału Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej”, realizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W trakcie wizyty studyjnej w Fabryce Fiat Auto Poland S.A. uczestnicy wyjazdu mieli okazję zwiedzić hale montażu samochodów oraz zapoznać się z całym procesem produkcji samochodów. Fabryka w Tychach ma powierzchnię ponad 1,37 tys. m2. Podczas wizyty studenci obejrzeli film prezentujący pojazdy produkowane w Fabryce w Tychach, a także ekspozycję modeli dostawczych Fiat Professional oraz modeli osobowych Fiata, Alfa Romeo oraz Lancii. Fabbrica Italiana Automobili Torino, założona 11 lipca 1899 roku, jest jednym z prekursorów przemysłu samochodowego w Europie. Od samego początku swojego istnienia Fiat nakreślił dwa kierunki działania, które charakteryzują całą późniejszą historię Grupy – stały rozwój na rynkach zagranicznych i nieustanne dążenie do innowacji, co w efekcie przełożyło się na najwyższą jakość technologiczną produktów i zastosowanie najbardziej zaawansowanych rozwiązań produkcyjnych i organizacyjnych. Firma Fiat Auto Poland S.A. została utworzona w 1992 r. na bazie Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku – Białej i Tychach. Obecnie koncepcyjne samochody Fiata są wyrazem stylistycznych eksperymentów, technologicznych innowacji i przede wszystkim zaangażowania w ochronę środowiska. Od dawna firmy motoryzacyjne, a w pierwszym rzędzie Fiat, zwracają uwagę na problemy natury ekologicznej i w ostatnich latach w celu obniżenia oddziaływania nowych produktów na środowisko, skupiły swoją działalność badawczą na poprawie aerodynamiki, zmniejszeniu ciężaru i rozwoju alternatywnych zespołów napędowych.