11.04.2013

Wizyta studyjna cieszyńskich studentów

W poniedziałek (08.04) studenci studiów magisterskich Zarządzania i Inżynierii Produkcji Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu wyjechali z wizytą studyjną  w ramach modułu „Techniki i technologie recyklingu” prowadzonego przez dr Wojciecha Piontka.

Celem wizyty było zapoznanie się z nowoczesnymi technikami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zarządzania jakością. Grupa uczestniczyła w wykładzie głównego inżyniera firmy Górażdże Cement dotyczącym produkcji cementu, następnie odwiedziła zakład produkcyjny. Górażdże Cement to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych producentów betonu towarowego i kruszyw.

Studenci odwiedzili również opolski oddział firmy Remondis wraz z miejskim wysypiskiem i sortownią odpadów. Tam został im zaprezentowany proces przetwarzania odpadów. Zwieńczeniem wizyty było nocne zwiedzanie Zabytkowej Kopalnii Srebra w Tarnowskich Górach. Grupa przeszła i przepłynęła łodziami prawie 2 km podziemnych korytarzy. Następnie udała się do Multimedialnego Muzeum Górnictwa.

Wizyty studyjne to ważny element procesu kształcenia studentów, na który w Wyższej Szkole Biznesu w Cieszynie położony jest szczególny nacisk. Dzięki nim studenci zapoznają się z praktyczną stroną ich przyszłych miejsc pracy i mają bezpośredni kontakt z praktykami zawodu.