07.04.2017

Wizyta studyjna - budujemy kompetencje z PPG Polifarb Cieszyn SA

W dniu 5 kwietnia 2017 r. studentów powitał osobiście i działalność firmy przedstawił dyrektor zakładu i prezes zarządu Waldemar Gołębiewski. PPG Polifarb SA to światowy lider produkcji wyrobów lakierowych dla przemysłu. W skład asortymentu wchodzą wyroby lakierowe na metal, farby do poziomego znakowania dróg, lakiery elektroizolacyjne, wyroby do malowania opakowań blaszanych, farby proszkowe, coil-coating, wyroby do malowania mebli, płyt pilśniowych, stolarki budowlanej, renowacji samochodów, żywice oraz wyroby dla motoryzacji.

Możliwości rozwoju kariery zawodowej i konkretne pozycje, na które można aplikować  przedstawiła  studentom Anna Wielgosz, HR Manager,  co pozwoliło uczestnikom poznać  szeroki wachlarz możliwości podjęcia pracy sezonowej lub stałej oraz staży i praktyk. Nasza Uczelnia podpisała z zakładem porozumienie w sprawie praktyk, do którego studenci odbywający praktyki zawodowe lub dyplomowe mogą się odwołać.

Wizyta studentów  6 semestru Zarządzania i Inżynierii Produkcji  w PPG Polifarb SA  - największego pracodawcy w Cieszynie (600 zatrudnionych) -  była też okazją do nabycia praktycznej wiedzy od  specjalistów pracujących w wydziałach produkcyjnych.

Udział w wizycie studyjnej umożliwił studentom poznanie nowoczesnych planów rozwoju zakładu, co  należy do najważniejszych, strategicznych działań PPG Polifarb Cieszyn SA. Studenci zapoznali się metodami badania jakości wyrobów lakierowych oraz żywic we własnym, bardzo dobrze wyposażonym laboratorium badawczym, które zatrudnia 75 osobowy zespół specjalistów i techników z dużym doświadczeniem. Po wydziale R&D oprowadzała studentów szefowa jednego z laboratoriów badawczych p. Gabriela Staszkiewicz.

Z Wydziałem Żywic zapoznała studentów Justyna Reda, technolog, poznali proces produkcji żywic, których synteza przebiega w ogromnych reaktorach w podwyższonej temperaturze.

Gospodarzem wizyty studyjnej w wydziale P 3  - wyrobów coil coatingu - był p. Andrzej Skarżyski.

Opiekunem wizyty studyjnej ze strony PPG Polifarb był p. Paweł Kasperkiewicz, z działu Business Process Improvement.

Wizytę studyjną ze strony Uczelni zorganizowało Akademickie Biurze Karier Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.

Załogo PPG – serdecznie Wam dziękujemy!

(r.r.)