Wizyta studyjna w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej

Spotkanie z komendantem, funkcjonariuszami „drogówki”, strzelnica, psy tropiące oraz wizyta w referacie kryminalistyki – to wszystko czekało na studentów III roku Bezpieczeństwa narodowego w ramach wizyty studyjnej do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Wizyta studyjna odbyła się w ramach projektu „EduLider – rozwój Akademii WSB dla regionu”.

Z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej

Studenci spotkali się  z zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. mgr Grzegorzem Jakubcem, który przedstawił studentom zasady z funkcjonowania bielskiej komendy oraz jej strukturę organizacyjną. Następnie dzięki st. asp. Ilonie Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej studenci zapoznali się nowościami w taryfikatorze mandatów oraz z technologiami monitorującymi ruch drogowy. Kolejnym punktem wizyty studyjnej była strzelnica, której możliwości prezentował asp. Wojciech Jurczyk z Zespołu Kadr i Szkolenia. Następnie studenci  wspólnie z asp. sztab. dr Dariuszem Szydłowskim udali się do Referatu Techniki Kryminalistycznej KMP w Bielsku-Białej, czyli codziennego miejsca pracy naszego wykładowcy-praktyka. Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z mł. asp. Jakubem Furczykiem przewodnikiem psa policyjnego.

Dziękujemy funkcjonariuszom za poświęcony czas i życzliwość

Projekt EduLider – rozwój Akademii WSB dla regionu

Wizyta studyjna odbyła się 7 października 2022 r w ramach projektu „EduLider – rozwój Akademii WSB dla regionu”. Projekt „EduLider – rozwój Akademii WSB dla regionu”  jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Priorytet III, Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych

Organizatorzy wizyty: mgr Sylwia Pawłowska, dr Dariusz Szydłowski