06.02.2017

Jakość na najwyższym poziomie priorytetem Zakładów Metalowych PROMOT - Wizyta studyjna studentów 7 semestru

W ramach kształcenia praktycznego studenci naszego Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie odbywają wizyty studyjne. W dniu 13 stycznia 2017 r., studenci studiów stacjonarnych, kończący studia I stopnia na specjalizacji inżynieria jakości, mieli możliwość poznać nowoczesny zakład z najwyższymi wymogami systemów zarządzania jakością wg norm DIN EN ISO 9001:2008 oraz ISO/TS 16949:2009 - PROMOT-Zakłady Metalowe Sp. z o.o

W trakcie wizyty studyjnej w dniu 13 stycznia 2017 r., studencie zostali przyjęci przez Dyrektora  Administracyjnego p. Karinę Chybiorz, która zasygnalizowała założenia polityki jakości, od wielu lat znajdującej uznanie wymagających klientów w kraju i za granicą, także dzięki Certyfikatowi Wiarygodności Biznesowej.

Głównym celem wizyty studyjnej było poznanie funkcjonowania nowoczesnego zakładu z  jego liniami technologicznymi do kucia odkuwek matrycowych (prasy i młoty kuźnicze). Kierownik Wydziału Obróbki p. Mateusz Winiarski objaśnił studentom stanowiska obróbki mechanicznej, wyposażone w najnowszej generacji tokarki i centra obróbcze sterowane numerycznie (CNC) i narzędziownię. Z Laboratorium Pomiarowym zapoznawał studentów Zastępca Kierownika Kontroli Jakości p. Dariusz Teliczka.

Promot-Zakłady Metalowe Sp. z o.o.,  znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie, są producentem kutych elementów metalowych wykonywanych wraz z obróbką mechaniczną i montażem wg technicznej specyfikacji klientów.  ZAkład zatrudnia ok. 180 osób, a roboty instalowane w ostatnim czasie w nowej hali produkcyjnej, wspomagać będą spełnianie wysokich wymagań klientów, głównie rynku motoryzacyjnego. Odbiorcami produktów są tak znakomite koncerny, jak General Motors oraz ich poddostawcy kompletujący podzespoły samochodowe.

Promot-Zakłady Metalowe Sp. z o.o., których siedziba i hale produkcyjne znajdują się w Cieszynie przy ul. Frysztackiej 49, deklaruje możliwość przyjmowania studentów i absolwentów WSB na staże,  praktyki i do pracy, zapraszając do aplikowania zwłaszcza informatyków, na podstawie podpisanej z WSB umowy o współpracy oraz porozumieniu w sprawie praktyk.