Kierunek

JĘZYK ANGIELSKI W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ I PRZEDSZKOLNEJ - STUDIA KWALIFIKACYJNE | ŻYWIEC

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Tylko teraz: do 31 marca 2024 r. bonifikata 500 zł

Uwaga! Możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na studia MBA i podyplomowe w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego!

Chcesz uzyskać więcej informacji – wypełnij formularz zgłoszeniowy  KLIKNIJ

Wszystkie dostępne bonifikaty obowiązujące w Akademii WSB dostępne są tutaj.

Program na studiach podyplomowych jest zgodny z przepisami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. z 2019 r., poz. 1450).

Celem studiów jest opanowanie sprawności językowych takich jak czytanie z zrozumieniem, słuchanie ze zrozumieniem, pisanie, mówienie oraz struktur gramatyczno-leksykalnych na poziomie B2, wymaganym do przystąpienia do egzaminów: Pearson Test of English, Level3 lub First Certificate In English (FCE). Jeden z wymienionych certyfikatów jest wymagany do kwalifikacji uprawniających do nauczania języka angielskiego w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych oraz do prowadzenia zajęć dydaktycznych w języku angielskim w klasach dwujęzycznych, zgodnie z Załącznikiem do Rozporządzenia MEN w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.

Adresatami studiów są absolwenci, którzy posiadają przygotowanie pedagogiczne i wykazują się znajomością języka na poziomie średniozaawansowanym (B1 według ESOKJ), zainteresowane nauczaniem języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Przed rozpoczęciem zajęć kandydat wypełnia test z języka angielskiego. Istnieje też możliwość bezpłatnego umówienia się na konsultacje z lektorem języka angielskiego.

• Atuty

• zajęcia prowadzone metodami aktywizującymi w formie warsztatów w małych grupach
    • zajęcia prowadzone są przez zespół wybranych specjalistów będących zarówno teoretykami jak i praktykami, w tym native speakerów
    • kurs przygotowujący do egzaminu Pearson Test of English Level 3
    • kurs przygotowujący do egzaminu FCE
  • Program

Moduł: Praktyczna nauka języka angielskiego

1. Znajomość struktur gramatycznych i leksykalnych
    2. Umiejętność czytania ze zrozumieniem
    3. Umiejętność słuchanie ze zrozumieniem
    4. Warsztaty komunikacji
    5. Formy pisemne

Moduł: Metodyka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej

1. Nauka języka angielskiego a możliwości psychofizyczne dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
    2. Wczesna edukacja językowa
    3. Praktyczne metody kształcenia sprawności językowych
    4. Warsztat pracy nauczyciela

Praktyka zawodowa

Liczba godzin: 425 (w tym 60 godzin praktyk)

Informacje dodatkowe

• Kandydaci na studia musza posiadać wykształcenie wyższe oraz przygotowanie pedagogiczne, a także znajomość języka na poziomie średniozaawansowanym (B1 według ESOKJ)
    • Czas trwania: 3 semestry.
    • Podstawa zaliczenia: studia kończą się 3 egzaminami po każdym semestrze studiów oraz zaliczeniem praktyki.
    • Dni odbywania się zajęć: soboty, niedziele.
    • Część zajęć w formule online (Blended learning).

Organizator studiów zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie studiów.

• Rekomendacje

Ukończenie studiów podyplomowych przyczynia się do poszerzenia kwalifikacji zawodowych i możliwości zatrudniania. Doskonała organizacja sprawia, że nie kolidują one z pracą zawodową a ich intensywność i rozsądne rozplanowanie przyczynia się do rozwinięcia wszystkich sprawności i umiejętności językowych, co pozwala na zdanie międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego, dającego uprawnienia do nauczania w przedszkolach oraz w edukacji wczesnoszkolnej.

Barbara Borkowska-Kępska
    Wykładowca i tłumacz przysięgły Akademii WSB