Kierunek

KWALIFIKACYJNE PEDAGOGICZNE STUDIA PODYPLOMOWE | ŻYWIEC

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Tylko teraz: do 31 marca 2024 r. bonifikata 500 zł

Uwaga! Możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na studia MBA i podyplomowe w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego!

Chcesz uzyskać więcej informacji – wypełnij formularz zgłoszeniowy  KLIKNIJ

Wszystkie dostępne bonifikaty obowiązujące w Akademii WSB dostępne są tutaj.

Program na studiach podyplomowych jest zgodny z przepisami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. z 2019 r., poz. 1450).

Celem studiów jest przekazanie Słuchaczom praktycznych umiejętności w zakresie właściwego przygotowania zajęć dydaktycznych oraz wiedzy i umiejętności niezbędnych do sprawnej i twórczej realizacji dydaktycznych i wychowawczych zadań w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Absolwenci uzyskają przygotowanie pedagogiczne do nauczania przedmiotów ogólnokształcących.

Studia kierowane są do absolwentów wyższych studiów zawodowych lub studiów magisterskich posiadających przygotowanie merytoryczne do nauczania przedmiotu, pragnących zdobyć kwalifikacje pedagogiczne, uprawniające do wykonywania zawodu nauczyciela oraz czynnych zawodowo nauczycieli, którzy nie posiadają przygotowania pedagogicznego.

W przypadku absolwentów:

• studiów I stopnia - słuchacze uzyskują przygotowanie do pracy w szkołach podstawowych,
  • studiów II stopnia i jednolitych studiów magisterskich - słuchacze są przygotowani  do pracy we wszystkich typach szkół i rodzajach placówek.
  • Atuty

• praktyczne ćwiczenia z wykorzystania metod aktywnych w pracy z uczniem: dyskusja punktowana, metaplan, rybi szkielet, drama, symulacje, burza mózgów, puzzle,
    • kadra wykładowców z doświadczeniem praktycznym i specjalistyczną wiedzą: pedagogów, psychologów, ekspertów oświaty, konsultantów, metodyków
    • możliwość korzystania z doskonale wyposażonej Biblioteki Akademickiej WSB – ponad 4 tysiące woluminów w zakresie pedagogiki, czasopisma pedagogiczne w wersji drukowanej (m.in.
    • Kwartalnik Pedagogiczny, Problemy Opiekuńczo – Wychowawcze, Życie Szkoły, Dyrektor Szkoły) oraz czasopisma pedagogiczne w wersji elektronicznej (Chowanna, Szkoła specjalna, Edukacja bez granic – mimo barier),
    • możliwość korzystania z publikacji udostępnionych we wszystkich bibliotekach cyfrowych w Polsce; Biblioteka Akademicka WSB udostępnia również pełnotekstowe bazy naukowe.
  • Program

1. Pedagogika psychologii ogólnej
    2. Psychologia rozwoju człowieka
    3. Psychologia rozwoju dziecka
    4. Psychologia rozwoju ucznia w okresie adolescencji i wczesnej dorosłości
    5. Psychologia kształcenia i wychowania
    6. Podstawy pedagogiki ogólnej
    7. Pedagogika komunikacji i kultury języka
    8. Poradnictwo zawodowe. Problemy pracy wychowawczej i opiekuńczej nauczyciela
    9. Wybrane problemy współczesnej pedagogiki
    10. Pedagogiczne aspekty bezpieczeństwa dzieci i młodzieży
    11. Metodyka pracy wychowawczej i opiekuńczej nauczyciela
    12. Emisja głosu
    13. Wybrane problemy dydaktyki ogólnej
    14. Metodyka nauczania poszczególnych przedmiotów
    15. System oświaty
    16. Metodyka teoretycznych przedmiotów zawodowych
    17. Dydaktyka - technologia informacyjna i media w edukacji
    18. Prawo oświatowe i status zawodowy nauczyciela
    19. Współpraca nauczyciela ze środowiskiem
    20. Dydaktyka - projektowanie procesu kształcenia poszczególnych przedmiotów nauczania
    21. Praktyka zawodowa (75 h praktyka w szkole podstawowej + 75 h praktyka w szkole ponadpodstawowej)

Liczba godzin: 390 h zajęć dydaktycznych + 150 h praktyki zawodowej

Kandydaci powinni posiadać co najmniej wyższe wykształcenie.
      Czas trwania: 3 semestry.
      Podstawa zaliczenia: egzamin pisemny po każdym semestrze studiów.
      Dni realizacji zajęć: soboty i niedziele
      Część zajęć w formule online (Blended learning).
      Organizator studiów zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie studiów.

• Rekomendacje

Obecnie każda placówka oświatowa stoi przed wyzwaniami związanymi z realizacją procesów kształcenia w taki sposób, by sprostać dynamicznym zmianom i oczekiwaniom społecznym, a także zainteresowaniom dzieci. Wprowadzanie nowatorskich, aktywnych metod pracy, rozwijanie twórczego myślenia, podmiotowe traktowanie wychowanków oraz indywidualne podejście do każdego, z uwzględnieniem mocnych i słabych stron, talentów i ograniczeń – to ważne zadania współczesnego nauczyciela. W ramach Kwalifikacyjnych Pedagogicznych Studiów Podyplomowych kształcimy nauczycieli XXI wieku, którzy oprócz wiedzy z zakresu pedagogiki, psychologii, dydaktyki i metodyki mają otwarty umysł i interdyscyplinarne patrzenie na rzeczywistość, które umożliwiają innowacje pedagogiczne, wspierające kreatywność człowieka i poszerzając jego intelektualne możliwości.

Dr Magdalena Kot-Radojewska
    Zastępca Dyrektora Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji
    Pedagog, doradca zawodowy, tutor akademicki, moderator Design Thinking

• Opłaty

RATA WYSOKOŚĆ RATY TERMIN PŁATNOŚCI
    wpisowe 300 zł w dniu zapisu
    I 700 zł do 5 marca 2024
    II 700 zł do 5 kwietnia 2024
    III 600 zł do 5 maja 2024
    IV 600 zł do 5 października 2024
    V 600 zł do 5 listopada 2024
    VI 500 zł do 5 grudnia 2024
    VII 500 zł do 5 lutego 2025
    VIII 500 zł do 5 marca 2025
    Ogółem 5 000 zł  4 000 zł

Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych rat.

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o wypełnienie WNIOSKU

Akademia WSB
    Wydział Zamiejscowy w Żywcu