VI Międzynarodowa Konferencja Naukowej pt. „Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka” | 15-16 kwietnia 2021

Za nami VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka”, organizowana przez Akademię WSB w formule online. W dniach 15-16 kwietnia 2021 na łączach konferencyjnych spotkaliśmy się z przedstawicielami środowiska nauki, kultury, edukacji, pomocy i integracji społecznej, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych oraz środowisk biznesowych: menedżerów, animatorów, praktyków zainteresowanych problematyką innowacji i przedsiębiorczości.
Uczestnikami konferencji byli również studenci Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie

Tematyka konferencji  obejmowała:

• cyfryzację,
  • sztuczną inteligencję,
  • Big Data,
  • robotyzację i automatyzację,
  • ekosystemy innowacji,
  • firmy przyszłości,
  • innowacje przedsiębiorstw,
  • kreatywność w organizacjach,
  • przedsiębiorczość
  • zarządzanie procesami zmian.

Zaproszeni keynote speakerzy to wybitni naukowcy, specjalizujący się w dziedzinie innowacji i przedsiębiorczości:

Prof. Pinar Ozcan, University of Oxford, Wielka Brytania,
Prof. John Antonakis, University of Lausanne, Szwajcaria,
Prof. Wojciech Czakon, Uniwersytet Jagielloński,
Prof. Daniel F. Meyer, University of Johannesburg, RPA.

Do grona światowej sławy naukowców dołączyli zaproszeni goście i prelegenci - przedstawiciele środowiska biznesu, organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz przedstawiciele nauki, kultury, edukacji i inni praktycy zainteresowani problematyką innowacji i przedsiębiorczości, m.in.:

dr Janusz Michałek, Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,
Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach,
dr Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.,
dr inż. Maciej Sołtysik, Członek Zarządu Veolia Energia Polska S.A.,
dr inż. Tomasz Siemek, Prezes Cloud Team, Grupa APN Promise,
Marek Zychla, Prezes Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan, Członek Zarządu Brembo Poland,
Roman Młodkowski, Prezes Zarządu BIZNES24.