Rekrutacja na studia przedłużona!

Akademia WSB w Cieszynie nadal prowadzi rekrutację na studia inżynierskie, licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Zapisz się na studia w październiku. Zapraszamy

Studia I stopnia

studia II Stopnia

7 powodów, dla których warto studiować w Akademii WSB w Cieszynie

1. Kształcimy praktycznie
    Wszystkie kierunki oferowane przez Akademię WSB w Cieszynie realizowane są w ramach profilu praktycznego. Co oznacza, że studenci mają możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wykładowców-praktyków, którzy swoje doświadczenie zdobyli poza uczelnią. Kształcenie praktyczne jest dla nas bardzo istotne, ponieważ wpływa bezpośrednio na to, jakie umiejętności posiadają absolwenci kończący studia w Akademii WSB.

2. Certyfikaty
    Studenci Akademii WSB w Cieszynie mogą zdobyć dodatkowe certyfikaty potwierdzające kompetencje. Dzięki wieloletniej współpracy z TÜV Nord Polska lista certyfikatów dostępnych dla studentów jest długa. Pozwala to w wiarygodny sposób potwierdzić posiadane przez studentów kompetencje. Ponadto nasi studenci mogą zdobyć takie certyfikaty jak: Six Sigma na poziomie Green Belt, Certyfikat LUQAM, Modelarz Symulacji FlexSim, AutoCad I oraz AutoCad II , Kurs doradcy DGSA/ADR przewóz towarów niebezpiecznych w transporcie drogowym, VSM - Value Stream Mapping, Problem Solving, Comarch Optima.

3. Przyjacielska atmosfera
    Wydział Zamiejscowy w Cieszynie od lat słynie z przyjaznej atmosfery. Staramy się traktować każdego studenta indywidualnie. W potrzebie nigdy nie pozostawiamy studentów bez wsparcia.

4. Stypendia
    Studenci mogą korzystać z rozbudowanego systemu stypendialnego Akademii WSB. Już od pierwszych dni studiów studenci mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w postaci stypendiów za wysokie wyniki maturalne czy związane z trudna sytuacją materialną.

5. Dodatkowe szkolenia
    Akademia WSB dzięki realizacji wielu projektów rozwojowych umożliwia studentom udział w certyfikowanych, dodatkowych szkoleniach pozwalających na zdobycie dodatkowych kompetencji. Tylko w ostatnich miesiącach były to między innymi szkolenia z zakresu tworzenia aplikacji w języku Java na platformę Android, Administering Windows Server, kurs strzelania z broni krótkiej.

6. Wyjazdy zagraniczne
    Dla chętnych studentów Akademii WSB czeka wiele możliwość wyjazdów zagranicznych – krótszych i dłuższych. Studenci z Cieszyna wyjeżdżają odbyć część studiów w ramach programu Erasmus – np. do Norwegii czy Islandii. W ramach tego programu korzystają również z oferty praktyk wakacyjnych. Ponadto Akademia WSB często proponuje studentom krótsze wyjazdy – np. tygodniowe wyjazdy projektowe do Hiszpanii lub Rumunii. Oczywiście wszystkie wyjazdy są dofinansowane.

7. Pracujemy z myślą o Waszej przyszłości
    Wszystkie działania, jakie Akademia WSB podejmuje, służą temu, aby studenci, którzy wybiorą studia w naszej uczelni, otrzymali najlepsze możliwie wykształcenie. Chcemy aby inwestycja w studia była jedną z Waszych najlepszych inwestycji w życiu

Akademia WSB w Cieszynie to wydział dostępny dla Was codziennie. Nasz dziekanat pomaga w rozwiązywaniu spraw studenckich od poniedziałku do niedzieli. Codziennie dyżurują również nasi prodziekani. Codziennie jest również czynna nasza wydziałowa biblioteka.

Idea wokół której, budujemy Akademię WSB brzmi - „Tworzymy wielowymiarową przestrzeń do rozwoju, w której każdy czuje się dobrze.”

Zapraszamy do kontaktu

Akademia WSB