19.12.2020

Legia Akademicka - propozycja dla studentów z Cieszyna

Decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej, Akademia WSB dołącza do IV edycji programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka”. Zapraszamy studentów wszystkich kierunków Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie do udziału!

Legia Akademicka - czyli szkolenie wojskowe dla studentów

Legia Akademicka to program skierowany do studentów wszystkich kierunków, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy, z myślą o wstąpieniu do wojska i służby czynnej. To przygoda, realizacja własnych pasji, szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, to prestiż.

Program Legia Akademicka składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna będzie prowadzona w formie wykładów (online) we wszystkich wydziałach Akademii WSB pod warunkiem utworzenia grupy liczącej minimum 20 osób. Druga część to szkolenie praktyczne, przeprowadzane na terenie jednostek wojskowych w trakcie akademickich wakacji.

• Moduł szkolenia podstawowego zakończony jest egzaminem i złożeniem przysięgi;
  • Moduł szkolenia podoficerskiego zakończony jest egzaminem i mianowaniem na stopień kaprala rezerwy;
  • Moduł szkolenia oficerskiego (realizowany w uczelniach wojskowych).

Wszystkie informacje dot. programu znajdziecie Państwo w załączniku: Decyzja Nr 164/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 27 listopada 2020 r. w sprawie programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka”.

Szczegóły tutaj.

Do dnia 29 grudnia br. bardzo prosimy o przesyłanie wniosków ochotnika - pobierz poniżej

Drogie Studentki!

W ramach programu Legia Akadmicka informujemy, że zostaniecie wezwane przez Wójta/Burmistrza/Prezydenta Miasta (według miejsca zamieszkania) do stawienia się w ramach trwającej Kwalifikacji Wojskowej, gdzie nadana Wam będzie kategoria zdrowia.

Harmonogram części teoretycznej i praktycznej programu Legia Akademicka w roku akademickim 2020/2021 zostanie udostępniony wkrótce.

Legia Akademicka - dla kogo?

Możesz zgłosić się do Legii Akademickiej jeśli:

• Posiadasz obywatelstwo polskie
  • Jesteś studentem Uczelni Wyższej
  • Przeszedłeś kwalifikację wojskową (lub wyrażasz gotowości aby odbyć kwalifikację wojskową)

Legia Akademicka - jak aplikować?

1. Złóż wniosek (Załącznik 1) na naszej Uczelni (Dziekanat) lub wyślij skan

2. Uczęszczaj na zajęcia teoretyczne prowadzone online

3. Zalicz egzamin z części teoretycznej

4. Odbierz zaświadczenie o ukończeniu części teoretycznej

5. Złóż na uczelni lub wyślij skan wniosek (Załącznik 2) o powołanie na ćwiczenia wojskowe

6. Odbierz kartę powołania na ćwiczenia wojskowe

7. Staw się we wskazanej jednostce wojskowej, odbądź szkolenie i złóż przysięgę wojskową.
    Masz trzy moduły do wyboru:

• Podstawowy – będziesz żołnierzem rezerwy!

• Podoficerski – będziesz podoficerem rezerwy!

• Oficerski - będziesz oficerem rezerwy!

Nie zwlekaj. Dołącz już dziś

* Program finansowany jest ze środków MNiSW