07.05.2021

Niebawem rusza część praktycznych szkoleń Legii Akademickiej - możesz zostać podoficerem!

Kto może złożyć wniosek?

Studenci będący absolwentami certyfikowanej wojskowej klasy mundurowej, którzy przedstawią zaświadczenie dyrektora swojej szkoły średniej oraz ochotnicy, którzy brali udział w części teoretycznej w zeszłym roku i nie podeszli do części praktycznej, w tym roku mogą do niej podejść.

Studenci mogą już składać wnioski oraz ksero dokumentu potwierdzającego, że w 2020 r. zdali część teoretyczną (Zaświadczenie o zdaniu teorii).

We wniosku o powołanie na ćwiczeń wojskowe należy wpisać (zadeklarować) swoje preferencje w zakresie turnusu szkoleniowego oraz ewentualnie jednostki szkolącej.

I turnus:

moduł podstawowy od 5 lipca do 23 lipca 2021 r. (stawiennictwo 4 lipca, przysięga wojskowa 24 lipca);
moduł podoficerski od 26 lipca do 13 sierpnia 2021 r. (stawiennictwo 25 lipca, zwolnienie 14 sierpnia);

II turnus:

moduł podstawowy od 16 sierpnia do 3 września 2021 r. (stawiennictwo 15 sierpnia, przysięga wojskowa 4 września);
moduł podoficerski od 6 września do 24 września 2021 r. (stawiennictwo 5 września, zwolnienie 25 sierpnia).

Gdzie składać wnioski

Wnioski o powołanie na ćwiczenia wojskowe należy wysłać do 20 maja 2021r na adres:

Akademia WSB, ul. Cieplaka 1C, 41-300 Dąbrowa Górnicza, z dopiskiem LEGIA AKADEMICKA.

Wnioski można także składać osobiście w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej (pokój 101)

Szkolenie praktyczne w Żandarmerii Wojskowej? To możliwe

Dla chętnych jest możliwość odbycia części praktycznej w strukturach Żandarmerii Wojskowej.

Przedmiotowe szkolenie będzie zorganizowane na bazie Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Liczba szkolonych jest ograniczona do 50 osób na każdy turnus (25 osób moduł podstawowy i 25 osób moduł podoficerski).

Osoby zgłaszające zainteresowanie odbycia szkolenia praktycznego w ramach modułu podstawowego będą również kontynuowały szkolenie w ramach modułu podoficerskiego (wymagana oddzielna deklaracja).

Zainteresowanych proszę o informację do dnia 12 maja 2021 r.  kontakt :  jnocon@wsb.edu.pl