Legia Akademicka - Szkolenie Wojskowe dla studentów

Profesjonalne szkolenie wojskowe, możliwość uzyskania stopnia wojskowego i połączenia wiedzy teoretycznej z praktycznymi umiejętnościami to tylko kilka z licznych atutów wynikających z udziału w projekcie Legii AkademickiejAkademii WSB.

Legia Akademicka to program, który jest skierowany do studentów wszystkich kierunków. Udział w programie daje możliwość przeżycia przygody, dzięki której realizacja własnych pasji jest dostępna na wyciągnięcie ręki, a szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji sama się nasuwa.

Akademia WSB jako jedna z 3 uczelni w województwie śląskim została wybrana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego do realizacji programu Legia Akademicka.

Udział w Legii Akademickiej był jedną z najlepszych przygód w moim życiu, ale też bardzo trudną. Intensywne treningi i szkolenia, zmęczenie, codzienna rutyna, ale też radość i satysfakcja złożyły się na mój pobyt. W jednostce poznałem nowych ludzi, nawiązałem przyjaźnie, które zaprocentują w przyszłości. Przysięga wojskowa byłą niezwykle ekscytującym przeżyciem. To wszystko sprawiło, że zastanawiam się nad związaniem swojej przyszłości z wojskiem. Polecam każdemu wzięcie udziału z Legii Akademickiej. – mówi Kacper Masłoń, student II roku studiów I stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe.

Program ochotniczego szkolenia studentów w ramach Legii Akademickiej składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Sprawdź szczegóły i zapisz się!