Dyplomowanie i składanie pracy dyplomowej

Oto kilka najważniejszych informacji z perspektywy zakończenia ostatniego semestru studiów i przystąpienia do obrony pracy dyplomowej.

• 1. Zaliczenie semestru

Zaliczenie semestru oznacza uzyskanie pozytywnych ocen ze wszystkich zajęć, w tym seminarium dyplomowego. Ocena z seminarium dyplomowego jest dowodem, że promotor przyjął do obrony pracę dyplomową.

Co zrobić gdy student nie zaliczył jakiegoś przedmiotu?

W takiej sytuacji należy NIEZWŁOCZNIE złożyć podanie o przedłużenie sesji, które pozwala wydłużyć termin zaliczeń.

Po uzyskaniu zaliczeń student składa pracę dyplomową i broni ją w drugim terminie.

Co zrobić gdy student ma wszystkie zaliczenia z wyjątkiem seminarium?

W takiej sytuacji student musi  NIEZWŁOCZNIE złożyć podanie o przesunięcie terminu składania pracy. (wzór do pobrania z zakładki  Wzory pism)

Podanie powinno być w momencie jego składania podpisane przez Promotora.  Następnie jest rozpatrywane przez Dziekana.

Korzystanie z przedłużenia terminu składania pracy dyplomowej wymaga uiszczania opłat czesnego gdyż do momentu złożenia pracy dyplomowej student jest wciąż na ostatnim semestrze studiów. Oddanie pracy dyplomowej do obrony przerywa obowiązek dokonywania opłat czesnego. Student może oddać pracę w każdym momencie w trakcie trwania przedłużenia terminu składania pracy dyplomowej lub oddać ją w ostatnim dozwolonym terminie.

• 2. Proces dyplomowania

Telefon kontaktowy w sprawie dyplomowania – 601 309 627

TERMIN ZŁOZENIA PRAC DYPLOMOWYCH: 19.02.2024

1.       Student, którego praca jest gotowa - wgrywa ją do Wirtualnej Uczelni wcześniej uzupełniając dane pracy. Praca musi być w formacie PDF. Jako załączniki do pracy należy wgrać również skan podpisanych oświadczeń oraz aktualna kartę tematu pracy (w załączniku).

2.       Promotor uznając pracę jako wersję ostateczną- przekazuje ją do JSA bezpośrednio przez Wirtualną Uczelnię poprzez nadanie statusu - SPEŁNIA WYMOGI FORMALNE.

3.       Po weryfikacji pracy w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym- za datę złożenia pracy dyplomowej uważa się datę wypełnienia i zatwierdzenia przez promotora karty oceny pracy w systemie Praca dyplomowa w Wirtualnej Uczelni. Promotor wypełnia druk recenzji i w momencie nadania statusu ZAOPINIOWANA praca zostaje automatycznie przekazana do wskazanego Recenzenta pracy.

4.       Praca dyplomowa powinna zostać zaakceptowana w terminie określonym harmonogramem roku akademickiego czyli odpowiednio 19.02.2024.

5.      W przypadku niezaliczenia przedmiotów lub nieukończenia pracy w terminie student dostarcza do dziekanatu Podanie o przedłużenie sesji (przedłużenie jest możliwe od 19.02 do 04.03.2024) lub o Przedłużenie terminu złożenia pracy na okres maksymalnie jednego semestru. Wzory podań zamieszczone są w zakładce "Wzory pism".

6.       Student nie składa pracy dyplomowej w dziekanacie w wersji papierowej- Pracownicy Dziekanatu nadają status DYPLOMANTA NA PODSTAWIE INFORMACJI Z SYSTEMU.

7.       Promotor jest zobowiązany do weryfikacji formalnych aspektów złożonej pracy (strona tytułowa, oświadczenie autora), zgodnie z zasadami pisania prac określonymi w Procedurze dyplomowania Akademii WSB.

8.       Recenzje Promotora i recenzenta pracy są uzupełniane w terminie- najpóźniej 7 dni przed datą zaplanowanego egzaminu dyplomowego.

9.       Warunkiem przystąpienia do egzaminu dyplomowego jest rozliczenie zobowiązań z Biblioteką oraz Działem Rozliczeń. W momencie zaakceptowania pracy przez promotora dział rozliczeń i biblioteka dokonają na wniosek Dziekanatu weryfikacji, jeśli student nie będzie posiadał zaległości w systemie zostanie odznaczone, że jest rozliczony. Jeśli rozliczenie nie będzie mogło zostać zamknięte to odpowiednie działy poinformują studenta o posiadanych zaległościach i rozliczą go po uregulowaniu zaległości/zwrocie książek.

10.  Student z zatwierdzoną pracą dyplomową oraz rozliczeniem biblioteki oraz działu rozliczeń może przystąpić do zaplanowanego egzaminu dyplomowego.

11.   Praca dyplomowa, recenzje, karta tematu pracy oraz oświadczenie o samodzielnym pisaniu pracy nie wymagają wydruku i złożenia. Pozostają w archiwum systemu oraz Repozytorium Prac Dyplomowych jako dokumenty elektroniczne.

12.   Termin obrony będzie widoczny w Wirtualnej Uczelni.

• 3. Dyplom

Wydanie dyplomu w języku polskim jest nieodpłatne, natomiast odpisu w  języku obcym (j. angielski, j. niemiecki)  - wynosi 40 zł.

Przy składaniu pracy dyplomowej w dziekanacie student sklada wydruk z konta bankowego potwierdzenia uregulowania opłaty za dyplom. Wybierając dyplom w języku obcym nalezy złożyć dodatkowe odręcznie napisane podanie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z opiekunem semestru lub Prodziekanem.