Specjalność

ANALIZA DANYCH I PROGNOZOWANIE W BEZPIECZEŃSTWIE | KRAKÓW

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Specjalność "Analiza Danych i Prognozowanie w Bezpieczeństwie" koncentruje się na wykorzystaniu zaawansowanych metod analizy danych do identyfikowania, oceny i przewidywania zagrożeń oraz ryzyka w obszarze bezpieczeństwa.

Studenci uczą się wykorzystywać narzędzia i techniki z dziedziny analizy danych, statystyki, sztucznej inteligencji do analizy dużych zbiorów danych, w celu wykrywania wzorców, trendów i anomalii mających znaczenie dla bezpieczeństwa.

Studia koncentrują się również na umiejętności wykorzystanie danych historycznych oraz technik prognozowania do przewidywania potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa, takich jak przestępczość, terroryzm czy pandemie.

Absolwenci tej specjalności posiadają wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy w różnych obszarach, takich jak bezpieczeństwo cybernetyczne, bezpieczeństwo publiczne, analiza ryzyka czy wywiad.

Mogą znaleźć zatrudnienie w firmach z sektora technologicznego, agencjach rządowych, instytucjach finansowych, a także w firmach konsultingowych zajmujących się bezpieczeństwem.

• Uczymy praktycznie

W Akademii WSB kładziemy duży nacisk na praktyczne aspekty nauczanych przedmiotów, ponieważ w naukach o bezpieczeństwie niezbędne jest połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności, które zostaną wykorzystane w pracy zawodowej.

Wśród naszych ekspertów znajdują się przedstawiciele m.in.: Komendy Głównej Policji, Komendy Miejskiej Policji w Cieszynie i Bielsku-Białej, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Państwowej Straży Pożarnej oraz Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ważnym partnerem, z którego doświadczenia mogą czerpać studenci jest European Associaton of Security, którego celem są badania naukowe oraz edukacja dla bezpieczeństwa ludzi i firm we wspólnej Europie.

• Program specjalności

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach treści specjalnościowych:

• Metodologia pomiaru przestępczości i bezpieczeństwa publicznego w Polsce
    • Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
    • Ochrona prywatności i etyka w analizie danych
    • Prognozowanie w bezpieczeństwie
    • Systemy informacyjne w bezpieczeństwie
    • Technologie informacyjne w zarządzaniu kryzysowym
    • Bezpieczeństwo przestrzeni publicznych
  • Opłaty

Bezpieczeństwo narodowe - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 700 zł 350 zł* 780 zł 780 zł 780 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 650 zł 770 zł 770 zł 770 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Promocja "Wsparcie na starcie" w I semestrze studiów.

Akademia WSB
    Wydział Zamiejscowy w Krakowie