Posiedzenie Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB

W dniu 23 listopada 2020 r. odbyło się spotkanie Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB. Ze względów epidemicznych posiedzenie miało formułę online. Po zakończeniu spotkania uczestnicy wzięli udział w wykładzie dr hab. Leszka Balcerowicza.

Rada Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie

Rada Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB to eksperckie gremium skupiające liderów praktyki gospodarczej i środowiska administracji samorządowej. Misją Rady Ekspertów jest zintegrowanie środowiska nauki ze sferą praktyki życia gospodarczego. Współpraca obu środowisk pozwala na racjonalne wykorzystanie posiadanych zasobów i potencjału oraz uzyskanie wspólnych korzyści.

Efektywna współpraca środowiska biznesu i nauki pozwoli na podejmowanie działań w zakresie tworzenia wysokiej jakości programów kształcenia, usprawnienia procesów edukacyjnych i podnoszenia standardów kształcenia.

Kuczowe zadania Rady Ekspertów

Do kluczowych zadań Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie należą:

1. Udział w opracowywaniu efektów uczenia się w ramach poszczególnych kierunków i modułów kształcenia.
  2. Udział w opracowywaniu metod walidacji założonych do realizacji w ramach danego kierunku studiów efektów uczenia się.
  3. Opiniowanie programów nauczania i treści zajęć w kontekście ich dostosowania do wymogów rynku pracy.
  4. Określanie zapotrzebowania na konkretne kwalifikacje zawodowe wśród absolwentów uczelni wyższych.
  5. Określanie perspektyw zmian w zakresie kształcenia odpowiadającego na zapotrzebowanie rynku pracy.
  6. Wsparcie merytoryczne w procesie dyplomowania (udział w wyznaczaniu kierunków rozwoju tematyki prac dyplomowych).
  7. Wypracowanie mechanizmów służących nawiązywaniu współpracy pomiędzy pracodawcami, identyfikacja barier i trudności w nawiązywaniu współpracy.

Skład Rady Ekspertów w kadencji 2020-2023

1. Antończyk Tadeusz, Nemak Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała

2. Bonk Tomasz,  Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o. Rybnik

3. Budniok Ryszard, Hutchinson Sp. z o.o. Żywiec