16.12.2016

Grudniowe posiedzenie Rady Ekspertów WSB

Już 16 grudnia 2016 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się kolejne posiedzenie Rady Ekspertów - gremium skupiającego przedstawicieli największych pracodawców i instytucji, które aktywnie uczestniczą w procesie aktywnego kształcenia studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W wydarzeniu uczestniczył m.in.: Roman Młodkowski, Dyrektor Zarządzający Segmentem Biznes i Finanse w Firmie Onet-Ras Polska, który mówił o współczesnych, dynamicznie zmieniających się warunkach komunikacji medialnej, nowych perspektywach współpracy mediów z biznesem oraz konieczności dbałości o jakość informacji w kontekście narastającego szumu informacyjnego.

Z kolei dr hab. Paweł Pietrasiński, Prezes Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej w Nevadzie opowiadał o potencjalne amerykańskiego rynku z punktu widzenia polskiego przedsiębiorcy.

Podczas posiedzenia wystąpienie dotyczące kierunków rozwoju Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. miał również Janusz Michałek, Wiceprezes KSSE.

W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, w tym m.in. prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB, dr Marcin Lis, Prorektor WSB ds. Rozwoju oraz Spraw Studenckich, dr Rafał Rębilas, Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych WSB, Dominik Penar, Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego.

Rada Ekspertów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej powstała w 2012 roku. Jej misją jest zintegrowanie środowiska nauki ze sferą praktyki życia gospodarczego. Współpraca obu środowisk pozwala na racjonalne wykorzystanie posiadanych zasobów i potencjału oraz uzyskanie wspólnych korzyści. Efektywna współpraca środowiska biznesu i nauki pozwoli na podejmowanie działań w zakresie tworzenia wysokiej jakości programów kształcenia, usprawnienia procesów edukacyjnych i podnoszenia standardów kształcenia.

/asz, 16.12.2016/