Posiedzenie Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB

25 lutego 2021 roku odbyło się kolejne posiedzenie Rady Ekspertów działającej przy Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Akademii WSB. Głównymi tematami spotkania było omówienie aktualnej sytuacji na rynku pracy oraz wskazanie kierunków prac wdrożeniowych na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji

Rada Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB

Lutowe spotkanie cieszyńskiej Rady Ekspertów odbyło się w trybie zdalnym. Posiedzenie rozpoczął - dr Marcin Lis, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem, a także Przewodniczący Rady Ekspertów Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Następnie głos zabrała Regina Bogaczyk – prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie przedstawiając opinie dotyczące programów studiów nadesłane przez członków Rady Ekspertów oraz rekomendacje do udoskonalenia treści i form zajęć.

Aktualna sytuacja rynku pracy

Członkowie Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie zostali zapoznani z sprawozdaniem z obrad Powiatowej Rady Rynku Pracy przez dr Edytę Nowak-Żółty prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, która przedstawiła również informację o aktualnej sytuacji na rynku pracy.

Informacje o nadchodzących wydarzeniach edukacyjnych i naukowych

Informację o nadchodzących wydarzeniach edukacyjnych i naukowych w Akademii WSB członkom Rady Ekspertów przedstawiła dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB, Dyrektor Centrum Transferu Technologii Akademii WSB, Przewodnicząca Rady Ekspertów Akademii WSB w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie.

Kierunki prac wdrożeniowych

Ostatnim niezwykle istotnym punktem posiedzenia była dyskusja nad kierunkami prac wdrożeniowych na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji. Opinie ekspertów praktyków są niezwykle istotne dla właściwego doboru tematyki prac zarówno na poziomie studiów I stopnia jak i na poziomie studiów magisterskich.

Ustronianka nowym partnerem Akademii WSB

Posiedzenie Rady Ekspertów było okazją do rozmowy o perspektywach wspólnych działań w zakresie projektów naukowych oraz popularnonaukowych jak również badawczych i rozwojowych z nowym partnerem Akademii WSB – firmą Ustronianka reprezentowaną na posiedzeniu przez wiceprezes Panią Barbarę Bożek-Paczesny. Wyrażono nadzieję, że szybkie zakończenie pandemii umożliwi intensyfikację współpracy Akademii WSB z partnerami biznesowymi. Ustronianka to jeden z liderów rynku wód mineralnych w Polsce.