24.03.2016

Przedświąteczne spotkanie Rady Ekspertów WSB

Idea kształcenia dualnego i ustawicznego oraz współpraca sektora biznesu z przedstawicielami nauki były głównymi tematami posiedzenia Rady Ekspertów, które odbyło się 18 marca 2016 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Dyskusja dotyczyła również kompetencji i umiejętności, które powinni posiadać studenci i absolwenci uczelni, ubiegający się o zatrudnienie w administracji publicznej, samorządowej oraz w przedsiębiorstwach. Podczas wydarzenia nowi członkowie ciała opiniująco-doradczego Uczelni odebrali z rąk prof. nadzw.dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, nominacje do Rady Ekspertów WSB.

Rada Ekspertów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej powstała w 2012 roku. Jej misją jest zintegrowanie środowiska nauki ze sferą praktyki życia gospodarczego. Współpraca obu środowisk pozwala na racjonalne wykorzystanie posiadanych zasobów i potencjału oraz uzyskanie wspólnych korzyści. Efektywna współpraca środowiska biznesu i nauki pozwoli na podejmowanie działań w zakresie tworzenia wysokiej jakości programów kształcenia, usprawnienia procesów edukacyjnych i podnoszenia standardów kształcenia.