27.04.2015

Wiceprezes LOT dołączyła do grona Rady Ekspertów WSB

Do grona Rady Ekspertów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej dołączyła Pani Monika Kiełtyka-Michna, Wiceprezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Ekspertka od kilkunastu lat związana jest z największymi światowymi koncernami, w których zdobywała doświadczenie w międzynarodowym środowisku. Opracowywała i wdrażała programy transformacji obszarów biznesowych podnosząc przy tym ich rentowność. Budowane przez nią lub z jej współudziałem struktury zakupowe z powodzeniem i sukcesami funkcjonują zarówno w polskich jak i w międzynarodowych organizacjach świadcząc usługi jako wewnętrzne działy firm lub jako centra usług wspólnych.

W PLL LOT S.A. Monika Kiełtyka-Michna zapoczątkowała i z sukcesami realizowała transformację obszaru zakupów. Obecnie w spółce z ramienia Zarządu odpowiada za obszar korporacyjny.

Rada Ekspertów WSB jest organem integrującym środowiska nauki ze sferą praktyki życia gospodarczego. Współpraca obu środowisk pozwala na racjonalne wykorzystanie posiadanych zasobów i potencjału oraz uzyskanie wspólnych korzyści.

Aktywna działalność Rady Ekspertów ma bezpośredni wpływ na upraktycznienie i wysoką jakość procesu kształcenia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Celem działalności Rady Ekspertów jest dostosowanie kształcenia do wymagań rynku pracy. Podstawowe zadania Rady wyrażają się we współpracy w zakresie:

• opracowywania efektów kształcenia w ramach poszczególnych kierunków i modułów kształcenia,
  • opracowywania metod walidacji założonych do realizacji w ramach danego kierunku studiów efektów kształcenia,
  • opiniowania programów nauczania i treści zajęć w kontekście ich dostosowania do wymogów rynku pracy,
  • określania zapotrzebowania na konkretne kwalifikacje zawodowe wśród absolwentów uczelni wyższych,
  • określania perspektyw zmian w zakresie kształcenia odpowiadającego na zapotrzebowanie rynku pracy,
  • wsparcia merytorycznego w procesie dyplomowania (udział w wyznaczaniu kierunków rozwoju tematyki prac dyplomowych).
  • Członkami Rady Ekspertów są przedstawiciele przedsiębiorstw produkcyjnych, instytucji finansowych, administracji samorządowej, służby zdrowia oraz instytucji odpowiedzialnych za porządek publiczny.