09.07.2015

Czerwcowe posiedzenie Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie

22 czerwca br. w siedzibie Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie odbyło się kolejne posiedzenie Rady Ekspertów, skupiającej specjalistów z wielu dziedzin życia gospodarczego i społecznego Śląska Cieszyńskiego, aktywnie włączających się w życie akademickie uczelni. Głównym tematem spotkania była dyskusja nad upraktycznieniem kształcenia studentów WSB na kierunkach Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Informatyka.

Dziekan dr Andrzej Bubnicki przedstawił Członkom Rady aktualne założenia programu kształcenia, w tym m.in. treści i efekty kształcenia w zakresie przedmiotów specjalnościowych, natomiast dr Joanna Kurowska-Pysz, Kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji omówiła projekty badawczo-naukowe, w których obecnie uczestniczy Wydział.

Członkowie Rady Ekspertów przedstawili nowe propozycje organizacji praktyk zawodowych dla studentów WSB w wiodących przedsiębiorstwach technologicznych w regionie.

Podczas posiedzenia Rady przekazano również podziękowania od władz uczelni sponsorom tegorocznej II Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Nowe trendy w zarządzaniu i inżynierii produkcji – perspektywa globalna, transgraniczna i lokalna":

- na ręce Prezesa Krzysztofa Trojana dla firmy Lakma Sat sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie

- na ręce Prezesa Damiana Hernika dla firmy Energetyka Cieszyńska sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie.