08.12.2017

Spotkanie otwarte Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie - 8 grudnia 2017

Rada Ekspertów działająca przy Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu spotkała się 8 grudnia 2017. W posiedzeniu odbywającym się w formule otwartej, z udziałem przedsiębiorców zainteresowanych dofinansowaniem usług rozwojowych.

Gospodyniami spotkania były: dr Joanna Kurowska-Pysz -  Przewodnicząca Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, oraz Panie Prodziekan Edyta Nowak-Żółty i Regina Bogaczyk.

Otwarte spotkanie Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie było okazją prezentacji nowego projektu Wyższej Szkoły Biznesu skierowanego do przedsiębiorców i menedżerów działających na terenie Śląska Cieszyńskiego. Inicjatorem i koordynatorem projektu została Pani Edyta Nowak-Zółty – Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.

Głównym tematem spotkania były możliwości jakie przed przedsiębiorcami w związku z funduszami na usługi rozwojowe skierowanymi do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Z zebranymi swoimi doświadczeniami podzieliły się:

mgr Małgorzata Małecka-Tomala : „Możliwość uzyskania do 100 tyś zł dofinansowania na realizację szkoleń i kursów dla pracowników i pracodawców w ramach projektu Śląski system PSF wsparciem rozwoju MMŚP” - prezentacja projektu Wsparcie rozwojowe mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa śląskiego, w którym Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej pełni funkcję jednego z operatorów;

mgr Monika Kosińska, reprezentantka firmy DESEVEN Marcin Kosiński - O roli edukatora – praktyczne wskazówki firmy oferującej usługi edukacyjne w Bazie Usług Rozwojowych;

Ewa Pilarz, reprezentantka firmy Zakłady Mięsne „Pilarz” Marcin Pilarz -  Jak skorzystać z Bazy Usług Rozwojowych? - doświadczenia firmy, która już skierowała swoich pracowników na studia, kursy i szkolenia dofinansowane z Bazy Usług Rozwojowych;