Specjalność

KRYMINOLOGIA I WIKTYMOLOGIA | KRAKÓW

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Czego się nauczysz?

Specjalność Kryminologia i Wiktymologia to obszar studiów skupiający się na badaniu przyczyn i skutków przestępczości oraz wpływu przestępstw na ofiary.

Studenci tej specjalności zdobywają wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, prawa i innych dyscyplin naukowych, aby lepiej zrozumieć naturę przestępczości oraz jej konsekwencje dla społeczeństwa i jednostek.

Studia będą również zawierać zajęcia z zakresu badania roli ofiary w procesie przestępczym, analizy reakcji ofiary na przestępstwo oraz identyfikacji czynników wpływających na ryzyko stania się ofiarą przestępstwa.

Absolwenci tej specjalności posiadają interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy w różnych obszarach związanych z przestępczością, takich jak policyjne jednostki dochodzeniowe, organizacje pozarządowe zajmujące się wsparciem dla ofiar, instytucje prawnicze, a także jednostki badawcze i edukacyjne zajmujące się kryminologią i wiktymologią.

• Uczymy praktycznie

Szkolenia z obsługi bezzałogowych statków powietrznych, wirtualne trenażery strzeleckie, nauczanie metodą case study, nowoczesne laboratoria (w tym laboratorium technik mediacji i negocjacji, laboratorium kryminalistyczne, laboratorium symulacji lotu dronem) oraz profesjonalna kadra praktyków - to tylko z niektóre zalety studiów w Akademii WSB na kierunku bezpieczeństwo narodowe studia II stopnia.

Dzięki licznym spotkaniom z praktykami, otwartym wykładom prowadzonym m.in. przez dowódców elitarnych jednostek mundurowych czy wojskowych, wizytom studyjnym i wysokiemu upraktycznieniu zajęć, a także bogatej ofercie przedmiotów obieralnych, nasi absolwenci są cenionymi na rynku pracy specjalistami, a kierunek bezpieczeństwo narodowe od lat zajmuje wysoką pozycję w rankingach kierunków o bezpieczeństwie.

• Program specjalności

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach treści specjalnościowych:

• Wiktymologia kryminalna
    • Wybrane elementy prawa karnego i  prawa karnego procesowego
    • Modus operandi sprawcy przestępstwa
    • Organizacja i taktyka prowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych
    • Analiza kryminalna w procesie karnym
    • Profilaktyka kryminologiczna
    • Psychologia zeznań świadka
  • Opłaty

Bezpieczeństwo narodowe - studia II stopnia  Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 650 zł  450 zł*   400 zł** 750 zł 750 zł 750 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Bonifikata na I semestr studiów.

** Dla Absolwentów WSB

Akademia WSB