Specjalność

DIGITAL MARKETING I ZARZĄDZANIE SPRZEDAŻĄ | ŻYWIEC

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Czego się nauczysz?

Sprzedaż i marketing to Twoja pasja, a negocjacje prowadzisz w każdym aspekcie swojego życia? Marzysz o karierze menedżera sprzedaży, dyrektora handlowego, szefa marketingu, albo chcesz założyć własny biznes w oparciu o sprzedaż i marketing? Potrzebujesz dowiedzieć się w jaki sposób motywować zespół do wydajnej i efektywnej pracy, aby osiągać założone cele, zastanawiasz się jak opracować skuteczną strategię marketingową? Jeśli tak, to te studia są stworzone dla Ciebie. W ramach tej specjalności będziesz mieć możliwość:

• poznać nowoczesne formy sprzedaży,
    • zgłębić tajniki technik oddziaływania na klienta,
    • zdobyć wiedzę na temat strategii i technik sprzedaży,
    • dowiedzieć się jak powinna przebiegać komunikacja marketingowa,
    • nauczyć się w jaki sposób zarządzać zespołem handlowym,
    • poznać efektywne systemy motywacyjne w sprzedaży,
    • uzyskać międzynarodowy certyfikat w zakresie zarządzania projektami IPMA Student,
    • dowiedzieć się jak przygotować strategie marketingowe.

Ponadto podczas studiów nabędziesz umiejętności pozwalających:

• identyfikować potrzeby klientów,
    • przygotować i ocenić skuteczność stosowanych strategii marketingowych,
    • stworzyć kompozycję narzędzi promocji,
    • profesjonalnie wykorzystać Internet w działaniach PR,
    • zaprojektować koncepcję kampanii marketingowej w Internecie,
    • przeprowadzać badania marketingowe, zaprojektować skuteczny przekaz reklamowy,
    • wykorzystywać instrumenty marketingowe w walce o klientów,
    • przygotowywać skuteczne programy komunikacji z klientem,
    • stosować w praktyce instrumenty sprzedaży,
    • przygotować plan marketingowy.
  • Program specjalności

Przykładowa tematyka przedmiotów realizowanych w ramach specjalności obejmuje:

• nowoczesne formy sprzedaży,
    • techniki oddziaływania na klienta,
    • strategie sprzedaży,
    • techniki sprzedaży,
    • komunikacja marketingowa,
    • zachowania podmiotów rynkowych,
    • handlową obsługa klienta,
    • systemy motywacyjne w sprzedaży,
    • zarządzanie zespołem handlowym,
    • e-commerce.
  • Uczymy praktycznie

Ponieważ uczymy praktycznie jako absolwent będziesz dobrze przygotowany, aby móc dalej rozwijać się rozwijać się zawodowo miedzy innymi w:

• działach marketingu przedsiębiorstw,
    • działach Public Relations,
    • agencjach reklamowych,
    • instytutach badawczych, gdzie zajmą się badaniem rynku, zachowań nabywców, przeprowadzaniem badań ilościowych i jakościowych,
    • jako rzecznicy prasowi w różnych firmach i instytucjach oraz pracownicy w działach prasowych,
    • działalności przedstawiciela handlowego,
    • w działach sprzedaży i obsługi klienta.

Zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności. Program specjalności regularnie konsultujemy z przedstawicielami otoczenia biznesu, w tym z pracodawcami. Dzięki temu wiemy, że przekazywane w ramach specjalności treści są aktualne i odpowiadają potrzebom rynku pracy. Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy. Ponadto absolwenci specjalności marketing i zarządzanie sprzedażą mają możliwość uzyskania certyfikatu SPSS dotyczącego systemu do statystycznej analizy danych.

• Rekomendacje

Absolwent kierunku Zarządzanie dysponuje umiejętnościami pozwalającymi analizować otoczenie przedsiębiorstwa, w szczególności środowisko rynkowe i konkurencyjne firmy, profesjonalnie zarządzać zasobami wewnętrznymi i planować strategie marketingowe, zarządzania produkcją, personelem i finansami firmy. W kwestii zarządzania projektami, posiada kompetencje do planowania, organizowania, realizacji i kontroli projektów. Dzięki poznanym metodom, technikom i nowoczesnym narzędziom informatycznym do zarządzania projektami, jest gotowy samodzielnie lub w zespole pracować nad realizacją określonego projektu.

Dr Marcin Lis
    Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem

• Opłaty

Zarządzanie - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna