Specjalność

KREOWANIE MARKI OSOBISTEJ | ŻYWIEC

Specjalność dostępna od października 2024 r.

• Czego się nauczysz?

Specjalność skierowana jest do osób, które chcą przyswoić wiedzę i nabyć praktycznych umiejętności w zakresie tworzenia, a następnie zarządzania marką osobistą. Jeśli chcesz wiedzieć jak celowo i świadomie zarządzać wizerunkiem własnym lub klienta to ta specjalność jest właśnie dla Ciebie. Studia dostarczają także wskazówek, jak skutecznie zarabiać wykorzystując profesjonalny presonal brending. Podczas studiów masz możliwość nabyć wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu:

• istoty zarządzania marką,
    • modeli i narzędzi personal brendingu,
    • strategii rozwoju marki osobistej,
    • strategii komunikacji i strategii marketingowej,
    • marketingu treści – content marketingu,
    • nowoczesnych narzędzi marketingu, public relations i reklamy,
    • tworzenia skutecznych kampanii reklamowych,
    • podstaw psychologii w marketingu i zarządzaniu wizerunkiem,
    • wykorzystania marki osobistej do rozwoju kariery zawodowej,
    • tworzenia i prowadzenia działalności gospodarczej i podejmowania decyzji kierowniczych w szczególności w odniesieniu do personal brendingu.

Będziesz przygotowany, aby skutecznie zarządzać marką osobistą i aby wiedzieć jak stworzyć z niej kanał dystrybucji zewnętrznych treści marketingowych. Będziesz mógł wykorzystać tą wiedzę w budowaniu własnej marki osobistej, a także aby wspierać zawodowo osoby takie jak np: artyści, liderzy opinii - influencerzy, sportowcy i e-sportowcy, trenerzy personalni, blogerzy, tatuażyści, szefowie kuchni, celebryci itp. w kreowaniu i monetyzowaniu marki osobistej. Dowiesz się także jak wykorzystać markę osobistą jako instrument rozwoju kariery zawodowej kadry menedżerskiej.

• Program specjalności

Przykładowa tematyka przedmiotów realizowanych w ramach specjalności obejmuje:

• markę osobistą,
    • budowanie i pozycjonowanie marki,
    • strategie rozwoju marki,
    • komunikację i strategię marketingową,
    • psychologię w reklamie i marketingu,
    • google adds and statistics - automation marketing,
    • zarządzanie wartością marki,
    • markę osobistą - case studies.
  • Uczymy praktycznie

Ponieważ uczymy praktycznie jako absolwent będziesz dobrze przygotowany, aby móc dalej rozwijać się zawodowo wykorzystując narzędzia marketingowe do budowania marki osobistej, w tym w szczególności w mediach społecznościowych. Studia pozwolą Ci zarówno na założenie własnej działalności gospodarczej jak i na skuteczne doradzanie osobom tworzącym lub już wykorzystującym marki własne. Wiedza przekazywana przez praktyków pozwoli Ci zrozumieć specyficzne mechanizmy obowiązujące z jednej strony w dużych organizacjach takich jak korporacje, jak i mniejszych podmiotach związanych z zarządzaniem marką osobistą.

Zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności. Program specjalności regularnie konsultujemy z przedstawicielami otoczenia biznesu, w tym z pracodawcami. Dzięki temu wiemy, że przekazywane w ramach specjalności treści są aktualne i odpowiadają potrzebom rynku pracy. Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy.

Partenrem specjalności jest agencja PromArte Sztuka Promocji.

• Opłaty

Zarządzanie - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 480 zł 550 zł 570 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł