Specjalność

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I E-BIZNES | ŻYWIEC

Specjalność dostępna od października 2024 r.

• Czego się nauczysz?

Specjalność skierowana jest do osób, które chcą przyswoić wiedzę i nabyć praktycznych umiejętności w zakresie przygotowania i prowadzenia własnego biznesu, w szczególności  biznesu elektronicznego. To także specjalność dla osób dostrzegających potencjał komercyjny w przestrzeni wirtualnej, pasjonatów nowoczesnych rozwiązań technologicznych ułatwiających między innymi zarabianie w internecie. To również studia dla tych, którzy chcą rozwinąć swój potencjał przedsiębiorczy jako sprawni menadżerowie czy specjaliści potrafiący dostrzegać oraz zagospodarowywać szanse dla siebie i swojej organizacji. Przedsiębiorczość i e-biznes jest również dla osób poszukujących nowych możliwości rozwojowych, chcących poznać techniki twórczego myślenia i rozwiązywania problemów, między innymi z wykorzystaniem innowacyjnych metod nauczania, np. PBL (problem based learning). Podczas studiów masz możliwość nabyć wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu:

• prowadzenia skutecznego handlu w internecie oraz kreowania wizerunku w przestrzeni wirtualnej,
    • rozwiązań technologicznych pozwalających na zabezpieczenie oraz optymalizację procesów biznesowych,
    • wykorzystania technologii AI oraz VR w biznesie,
    • opracowania i wdrażania innowacyjnych koncepcji biznesowych,
    • rozpoznania źródeł oraz przygotowania wniosków w zakresie pozyskania finansowania zewnętrznego,
    • realizacji i rozliczania projektów rozwojowych finansowanych ze źródeł zewnętrznych,
    • dobrych praktyk w zakresie przedsiębiorczości w samorządzie terytorialnym i organizacjach pozarządowych.
  • Program specjalności

Przykładowa tematyka przedmiotów realizowanych w ramach specjalności obejmuje:

• e-handel,
    • e-marketing i kreowanie wizerunku w Internecie,
    • informatyczne wspomaganie i optymalizację procesów biznesowych,
    • sztuczną inteligencję i rzeczywistość wirtualną w e-biznesie,
    • systemy bezpieczeństwa w e-biznesie,
    • planowanie biznesu,
    • techniki twórczego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów,
    • przygotowanie i ocenę projektów na rozwój przedsiębiorczości,
    • krajowe i zagraniczne systemy wsparcia przedsiębiorczości,
    • startupy i przedsiębiorczość akademicką,
    • govenrance i przedsiębiorczość sektora publicznego,
    • przedsiębiorczość społeczną.
  • Uczymy praktycznie

Ponieważ uczymy praktycznie, jako absolwent będziesz dobrze przygotowany, aby móc dalej rozwijać się rozwijać się zawodowo:

• jako freelanser w przestrzeni wirtualnej poszukujący i zagospodarowujący nisze rynkowe oraz jako specjalista z zakresu biznesu elektronicznego,
    • w zakresie samozatrudnienia i przygotowania do założenia oraz prowadzenia własnego biznesu, w tym montażu finansowego z różnych źródeł i wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych,
    • zarówno w dużych i średnich przedsiębiorstwach jak i małych oraz mikro firmach jako osoby kreujące nowe idee i nowe wartości, doskonalące procesy, specjalizujące się w przygotowaniu i obsłudze projektów z zakresu rozwoju przedsiębiorczości,
    • w zakresie przedsiębiorczości sektora publicznego i społecznego.

Zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności. Program specjalności regularnie konsultujemy z przedstawicielami otoczenia biznesu, w tym z pracodawcami. Dzięki temu wiemy, że przekazywane w ramach specjalności treści są aktualne i odpowiadają potrzebom rynku pracy. Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy.

• Opłaty

Zarządzanie - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 480 zł 550 zł 570 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł