KONFLIKT = TABU? - czyli inne spojrzenie na konflikt w organizacji

Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach serdecznie zaprasza wszystkich studentów, absolwentów śląskich uczelni oraz inne osoby zainteresowane przedsiębiorczością i samorozwojem na XXIX Spotkanie Gospodarcze pt. "Konflikt = TABU? - czyli inne spojrzenie na konflikt w organizacji".

Każdy człowiek jest inny, ma własne poglądy w różnych dziedzinach życia - nie inaczej jest w organizacji. Często niezgodność zdań pomiędzy członkami zespołu rodzi konflikt. Czy drobna sprzeczka może doprowadzić do "wojny"? W jaki sposób można temu zapobiec lub poradzić sobie z konfliktem, który urósł do dużych rozmiarów? Konflikt może być rozpatrywany na wielu płaszczyznach, z różnych punktów widzenia - może być postrzegany jako siła destrukcyjna dla organizacji, albo wręcz przeciwnie - jako szansa rozwoju, nie tylko dla organizacji, ale także dla jej pracowników. Może stać się także okazją do dialogu pomiędzy osobami tworzącymi zespół, do wyjaśnienia sobie nieścisłości, bądź też podjęcia rozmowy na tematy, które do tej pory stanowiły tabu.

Podczas tego jednodniowego wydarzenia eksperci podzielą się swoimi spostrzeżeniami, a także doświadczeniami związanymi z konfliktami i ich rozwiązywaniem, odpowiedzą na przedstawione wcześniej pytania (i wiele innych). Wspólnie zastanowią się także nad tym, czy z konfliktu może wyniknąć coś dobrego dla organizacji - a co za tym idzie - czy warto bać się konfliktów i przy okazji udawać, że w ogóle nie miały miejsca.

Spotkanie w formie PANELU DYSKUSYJNEGO odbędzie się 26.03.2015r. w godz. 18:00 – 20:00 w Auli Multimedialnej Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach przy ul. Opolskiej 15.

Podczas XXIX Spotkania Gospodarczego, udział w panelu dyskusyjnym wezmą następujący zaproszeni goście:

* Grzegorz Frączek - prawnik, dyrektor Ośrodka Mediacji Fundacji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego „Facultas Iuridica”

* Mateusz Paliga - psycholog, pracownik Katedry Psychologii Pracy i Organizacji Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego

* Szymon Pieczyński - członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, właściciel studia kreatywnego Kava Studio

Podczas dyskusji dowiesz się m.in.:

* czym tak naprawdę jest konflikt

* jakie są sposoby radzenia sobie z konfliktami w organizacji?

* czy z konfliktu można wyciągnąć coś dobrego dla zespołu?