Rusza projekt „Wyspecjalizowani na starcie”! Szansa na rozwój w branży ICT i nowych technologii

Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. rozpoczęła rekrutację do projektu „Wyspecjalizowani na starcie”.

Celem głównym projektu jest aktywizacja zawodowa i przybliżenie do rynku pracy w branży ICT i nowych technologii. Adresatami projektu jest pokolenie NEET z obszaru woj. śląskiego. Rekrutacja do projektu trwa od 20.09.2016 r. do 7.10.2016 r. W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w jednej z dwóch ścieżek rozwoju zawodowego: ścieżka zatrudnienia oraz ścieżka dotacyjna. Ścieżka zatrudnienia obejmuje m.in. szkolenia specjalistyczne z modelowania wirtualnego (program CATIA, NX CAD), płatne staże zawodowe. Ścieżka dotacyjna ukierunkowana jest na założenie własnej działalności gospodarczej, dla każdego uczestnika jest przewidziane wsparcie finansowe w wysokości 22 700,00 zł. Uczestnikami projektu mogą zostać osoby spełniające następujące kryteria: wiek 15-29 lat, nie pracujące, nie kształcące się (tj. nie uczestniczące w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym), nie szkolące się, posiadające minimum wykształcenie średnie techniczne lub osoby, które co najmniej rozpoczęły naukę na kierunkach informatycznych, technicznych, telekomunikacyjnych, automatyce/robotyce lub pokrewnych (w trybie niestacjonarnym lub ją przerwały). Informacje szczegółowe dotyczące projektu zamieszczone są na poniższej stronie: http://www.spnt.sosnowiec.pl/index.php?page=o-projekcie_2 W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu: Agnieszka Glińska – tel.: 32 778 91 04, e-mail: wyspecjalizowani@arl.org.pl, Katarzyna Biesiada – tel.: 32 778 91 05, e-mail: wyspecjalizowani@arl.org.pl.